יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה אליצור ויראלי תל אביב

השלוש הקדוש

גילי אייזנר היא אחת השחקניות החשובות ביותר במכונה שבנתה אליצור נווה דוד רמלה וניצחה כבר בששת המשחקים האחרונים # אחרי שלקחה על עצמה את מלאכת האיום מבחוץ, אייזנר מספרת שהאמונה תמיד הייתה שם, גם בימים הקשים כשחלק מהזרות התחלפו: "אם ישראלית נמצאת ביום טוב והולכים אליה, הקבוצה לא נפגעת"
02/02/2022
השלוש הקדוש
תחילת עונת 2021/22 לא בישרה טובות לאליצור נווה דוד רמלה. הקבוצה אומנם רצתה צמרת, אבל מה שהציגה על הפרקט תאם יותר סיפורים של קבוצות מרכז טבלה ומטה: חילופי זרות בלתי מתוכננים, פציעות בלתי צפויות ומשחקים מתישים באירופה שגרמו לקבוצה של שירה העליון לא לסגל זהות ברורה ולהפסיד משחקי ליגה שעל הנייר היא הייתה פייבוריטית בהם.
אלא שמאז הכל השתנה. רמלה אומנם הודחה מאירופה (אחרי שעברה את שלב הבתים ביורוקאפ), אבל הכושר שלה בליגה הוא לא פחות ממדהים. אחת הישראליות שאחראיות על הפריחה האחרונה היא גילי אייזנר (20), שבעונתה הרביעית בליגה והראשונה ברמלה נשמעת מרוצה מהדרך שבה הקבוצה שלה צועדת.
שני המשחקים הכי טובים שלה העונה (חוץ מהמשחק מול רמה"ש בתחילת העונה) היו אלה האחרונים – מול המוליכות מכבי הפניקס חיפה והפועל ראשל"צ. אייזנר קלעה בכל אחד מהם שלוש שלשות באחוזים מעולים והייתה חלק חשוב מהריצה שהובילה לניצחונות על היריבות העיקריות על התואר.
"האמת שלא עשיתי משהו מיוחד", היא מצטנעת, "פשוט אנחנו כקבוצה התחלנו להתחבר וגם החברות שלי לקבוצה מצאו אותי, אז היה לי יותר נוח לקלוע. לפעמים זה ככה פשוט".לצד הדיוק מחוץ לקשת, הסטטיסטיקה מספרת שאייזנר כמעט ולא זורקת בצבע. לא חודרת, לא מסיימת תרגילים מתחת לסל. למעשה, בארבעת המשחקים האחרונים של הקבוצה היא שיחקה בממוצע 35 דקות, אבל זרקה בכל המשחקים ביחד רק שלוש פעמים ל-2 (ודייקה פעם אחת). "זה לא משהו מתוכנן", היא טוענת, "זה לא שאסור לי לזרוק ל-2 וזה כן משהו שאני רוצה לשפר במשחק שלי. אני עובדת על זה ואני אעשה מה שצריך כדי שהקבוצה תנצח. בסוף זו המטרה הראשית".
אייזנר מדברת קצר ולעניין, אבל זה המקום לפרגן יותר באריכות לקבוצה שנמצאת בכושר הטוב בליגה: שישה ניצחונות רצופים, שרובם מול קבוצות טובות ואחרי פתיחת עונה שיכולה הייתה לרסק לשחקניות את הביטחון העצמי. היום, לטענת אייזנר "אנחנו מבחינתנו כל הדרך לאליפות. זו ממש המטרה הגדולה שלנו, אבל הריכוז שלנו הוא בלנצח כל משחק בנפרד. זה נכון שהחלפנו המון שחקניות והיו שינויים בלתי צפויים, אבל אני שמחה שעכשיו הכל מתחיל להתחבר. זה בדיוק הזמן שזה יקרה כדי ללכת עד הסוף".
 
מה גרם לשינוי הדרמטי הזה פתאום? זו ההדחה מאירופה שהורידה עומס ושחררה אתכן או משהו אחר?
"אני לא יודעת מה גרם לשינוי. דברים פשוט התחילו להתחבר. אנחנו פשוט באות ונלחמות. כשמשחקים באירופה יש עומס של משחקים וטיסות, וגם גם כרוך בעומס על הגוף, אבל גם אז התכוננו לכל משחק. אגב, עומס הוא לא תירוץ, כי גם עכשיו בליגה יהיה לנו עומס כזה. אני חושבת שפתיחת העונה הבינונית קשורה גם לשינויים ולחילופים של השחקניות".

השינויים הפרסונליים שינו לכן את השטף ואת התרגילים?
"כן. זה משנה את הקבוצה, אין מה לעשות. כל זרה מביאה משהו אחר אבל בשורה התחתונה השיטה לא השתנתה משמעותית בשביל אף אחת. אנחנו נשארות בסיסטם שלנו. מה שכן, כשההרכב משתנה גם הדרישות והתפקידים מכל אחת משתנים קצת, כי צריך לדעת איך להבליט את היתרונות שלנו בכל מצב. הזרות שלנו דומיננטיות ואנחנו עושות הכל בשביל לנצח ושמחות שהולך להן, אבל זה לא שאם ישראלית תהיה ביום טוב ונלך אליה יותר אז הקבוצה תיפגע".
ביום שישי רמלה תארח את מכבי בנות אשדוד - הקבוצה הכי חמה בליגה אחרי רמלה, שניצחה חמישה מששת המשחקים האחרונים שלה. בסיבוב הראשון ניצחה אשדוד באופן משכנע למדי, אחרי שקלעה 88 נקודות, אבל מבחינת אייזנר אין פה עניינים של נקמה ולא חישובים לגבי זהות הקבוצות שעשויות להיפגש איתן בפלייאוף. "כבר הוכחנו שאנחנו יכולות לנצח את כולן וכל משחק חשוב. אז לא, אנחנו מתרכזות עכשיו באשדוד, אבל לא בגלל איזה איום מיוחד או חישוב להמשך".
 
בתחילת העונה, כשדברים לא הלכו, חשבתן עדיין שתגיעו למצב של איום על האליפות או שהתחושה הייתה שהולכים לעונה של דשדוש?
"האמת, הכימיה בין השחקניות והאווירה בקבוצה תמיד היו טובות. גם כשפחות הלך. וזה היה חשוב וגרם לנו להישאר בעניינים ולהצליח לחזור לזה ולהתחיל לנצח. לא נתנו להתחלה הפחות טובה להוריד לנו. גם כשהמצב היה גרוע לא חשבנו שנגיע למאבקי תחתית וזה המקום לציין שהאמונה בקבוצה, גם מצד הצוות המקצועי, הייתה תמיד גבוהה ושידרה שאנחנו קבוצת צמרת. היום לא נראה לי שיש קבוצה ספציפית שמאיימת עלינו".