יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה אליצור ויראלי תל אביב

זה (לא) רק ספורט

אורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ' העלו את כדורסל הנשים לשיח הציבורי כשהפכו אותו למקצועי, נאבקו לטובת שוויון תקציבי ושיפרו את מעמד השחקניות # הטור האישי של שחקנית העבר לימור מזרחי
29/01/2022
זה (לא) רק ספורט
במהלך הקריירה הארוכה שלי זכיתי לשחק ברמת השרון בשתי קדנציות שונות. בראשונה הייתי צעירה מידי מכדי להכיל ולהבין את המלחמות האינסופיות שרחל ואורנה ניהלו, בנוסף להיותן מאמנת הקבוצה ומנהלת המועדון. בקדנציה השנייה הגעתי בוגרת ומנוסה יותר כדי להבין שללא המאבקים, המלחמות, התביעות והשאפתנות האינסופית, כדורסל הנשים לא היה מגיע לאן שהגיע.
אורנה ורחל תמיד שאפו להיות צעד לפני כולם. תמיד עם הפנים קדימה. הן נאבקו ללא לאות על שידורי טלוויזיה, על השוואת תקציבים ואפילו יצרו תקדים, כשדרשו לשפר את מעמד השחקנית. במרבית הזמן הן היו עסוקות בלהילחם, בלשנות, בלהשפיע. לעיתים תהיתי מאיפה הכוחות, אבל זה היה הדלק שלהן, הכוח המניע. הן היו בלתי מתפשרות, איתנות בדעתן להילחם על הצדק.מועדון א.ס. רמת השרון יצר תקדים לא רק בבתי משפט, אלא בעיקר באולמות. המעטפת שעמדה לטובת פיתוח ושיפור השחקניות כללה מאמני כושר, פיזיותרפיה, חדרי כושר, ספונסרים, צירוף אשת שיווק במשרה מלאה, פעילות מגוונת בקהילה, באירועים ועוד.
רמת השרון הייתה הקבוצה הראשונה בליגת העל שהחליטה למכור כרטיסים למשחקי כדורסל נשים וגם הצליחה בזה מאוד. אז אחרי אין סוף חוויות, ריגושים, אכזבות, הצלחות, זה הזמן להגיד - תודה!
תודה שגרמתן לי להאריך את הקריירה בשנתיים נוספות.
תודה על ששיניתן את פני כדורסל הנשים.
תודה שהעליתן את כדורסל הנשים לשיח הציבורי.
תודה על מי שאתן ומה שעשיתן!
 
*הכותבת: לימור מזרחי, שיחקה בא.ס. רמת השרון בעונת 1994/1995 (סגנית אלופת המדינה והופעה בחצי גמר גביע המדינה), 2002/2003 במחצית השנייה של העונה (זכייה באליפות המדינה ובגביע המדינה), 2006/2007 (סגנית אלופת המדינה והופעה בגמר גביע המדינה), 2007/2008 (סגנית אלופת המדינה והופעה בגמר גביע המדינה).