יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה אליצור ויראלי תל אביב

ליגת העל חוזרת

מנהלת הליגה התכנסה היום והחליטה על חידוש משחקי עונת 2021/22 לאחר ההפסקה הזמנית שכפתה מגפת הקורונה # המשחק בין חיפה לרמת גן ישוחק כבר ביום חמישי # משחקים יידחו בהמשך רק במקרים של מאמן שחלה או שתי שחקניות לפחות שאומתו בבדיקת PCR או אנטיגן מוסדית
17/01/2022
ליגת העל חוזרת
מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל מודיעה הערב על חידוש המשחקים בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל ביום חמישי הקרוב, 20 בינואר, בו יתקיים משחק אחד (מהמחזור ה-11 הדחוי) זה בין מכבי הפניקס חיפה למכבי רמת גן. יתר המשחקים ישוחקו ב-3/2/22.
את ההחלטה קיבלה מנהלת הליגה בהתאם להמלצות הוועדה המקצועית שלה, בראשותו של מוישל'ה וינקרנץ, בה חברים לירון כהן, כנרת צדף, נפתלי גושן ומנהל התפעול של המנהלת רמי קצוני.
המחזור ה-14, שהיה אמור להתקיים ב 14/1/22, ידחה ל 10/2/22 (עד אז תתקבל החלטה של בית הדין העליון בנוגע למשחקה של אליצור ת"א). המחזור ה-15, שאמור היה להתקיים במקור ב-17/1/22, ידחה ל 27/1/22.
פתיחת משחקי הבית העליון והתחתון בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל יידחו מה– 10/2/22 ל-14/2/22. תום מועד הרשמת הזרות יהיה ב-10/2/22 בשעה 15:00. תום מועד הרשמת הישראליות הוא ב-3/2/22 בשעה 13:00.
בנוסף לכך, הוועדה המקצועית קבעה את מתווה דחיית משחקים:
מאמן חולה = דחיית משחק, מותנה בהצגת אנטיגן מוסדי/ PCR.
שתי שחקניות חולות = דחיית משחק, מותנה בהצגת אנטיגן מוסדי/ PCR.
למען הסר ספק – על כל קבוצה להגיש בדיקות אנטיגן מוסדי או PCR מ–24 השעות האחרונות טרם תחילת המשחק ולכל המאוחר ארבע שעות טרם תחילת שעת המשחק הקבועה. קבוצה שתאחר במועד הגשת תוצאות הבדיקות תיקנס ב-2000 ₪.
רופא המנהלת והמנהל הרפואי של מדיקס, ד"ר יוני ירום, הביא בפני המנהלת והקבוצות את המלצותיו לשחקניות לחזרה לשגרת אימונים ומשחקים לאחר הבידוד: האומיקרון הוא זן קל יותר מהדלתא בקרב המחוסנים ואינו פוגע באופן סיסטמטי במערכת הריאה, השרירים והלב ולכן איננו נקשר לבעיות קרדיאליות. ד"ר ירום ממליץ לבצע בדיקת א.ק.ג במנוחה ובדיקת תפקודי נשימה לפני החזרה לשגרת אימונים ומשחקים. אם ממצאי הבדיקות תקינות אין שום מניעה לחזור לשגרת הפעילות מיד לאחר תום ימי הבידוד. כל זאת, במידה ולא היה חום גבוה או שהשחקנית הייתה במנוחה רצופה במיטה, ולא היו סימפטומים של נזלת ושיעול. החזרה לשגרת פעילות במקרה שכזה תהיה לאחר שלושה ימי מנוחה.