יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון אס"א בנק יהב ירושלים

יש דיין

הריצה המצוינת של מכבי בנות אשדוד מביאה ערב המחזור ה-14 את הקבוצה מעיר הנמל למקום השלישי בטבלה, ומאי דיין טוענת שהשאיפות הן הרבה למעלה מזה: "יש לנו מצ'-אפ טוב עם חיפה ועם ראשון, מצפה שנשתפר לקראת המאני-טיים של העונה. באשדוד, פחות ממקום ראשון זה כישלון"
06/01/2022
יש דיין
המשחקים אולי לא מסתיימים בתוצאות חד-משמעיות, אבל אחת הקבוצות שנמצאות בכושר הטוב בליגה היא מכבי בנות אשדוד. אחרי פתיחת עונה מהוססת ושינויים לא מעטים בסגל ובמעטפת, הקבוצה של עדן ענבר רשמה ביום שלישי האחרון את הניצחון הרביעי שלה ברציפות ועלתה למקום השלישי על חשבונה של א.ס רמה"ש. מי שלוקחת מנהיגות וקיבלה המון קרדיט על הניצחון מול הפועל ראשל"צ במחזור הקודם, היא מאי דיין.
דיין, בת 27, פתחה את הקריירה שלה באשדוד. להבדיל משחקניות שנמצאות רק בתחילת הקריירה ומכוונות בעיקר לחו"ל, דיין ממוקדת בהצלחה המקומית, בשאיפה לזכות באליפות ראשונה כשחקנית בוגרות. "המטרות הן לקחת תארים באשדוד", היא אומרת, "בשנה שעברה היינו מאוד קרובות וזה התפקשש בשנייה האחרונה. אשדוד זה הבית שלי ואני מאוד אוהבת את הסגל ואת בעלי התפקידים שעוטפים אותנו – יו"ר הקבוצה טלי קריאף, המנהל המקצועי אורי בן סימון, וראש העיר יחיאל לסרי, שנותן לנו המון גב. הוא לגמרי תומך נלהב של הקבוצה. אין משהו שיספק אותי יותר כשחקנית מלקחת תארים באשדוד".
 
ומה צריך כדי לזכות באליפות בליגה הזו?
"אני חושבת שזה הרבה עניין של אנרגיה וחיבור. כשהבנות מחוברות בינן לבין עצמן ועם המאמן - אלה הקבוצות שמצליחות. ברור שהאיכות היא חשובה, אבל מה שעושה את ההבדל בין מקום שני לראשון בליגה הזו הם החיבור והאנרגיות".
 


התקשיתן מאוד בתחילת העונה. מה עשיתן כדי לייצר את רצף הניצחונות הזה?
"האמת היא שעדיין יש לנו הרבה דברים לשפר. גם במשחקים שניצחנו לא נהנינו מספיק אבל גם לדעת לנצח כשאתה לא ממש טוב זה חשוב, במיוחד בקבוצה שרוצה תארים. אני שמחה שידענו לקחת את מה שנתנו לנו והמטרה מכאן היא להמשיך ולהשתפר".
 
עליתן למקום השלישי וניצחתן את ראשון לציון במשחק שיא שלך. זה גורם לכן לחשוב שאפשר ללכת עד הסוף, או שחיפה וראשון הן מעל הליגה?
"באשדוד פחות ממקום ראשון זה כישלון. אנחנו תמיד מכוונות לשם, גם כשהיינו במקומות נמוכים יותר. אני שמחה שהצלחנו לחבר כמה ניצחונות שהעלו אותנו. חיפה וראשון קבוצות מצוינות שרצות מעולה ביחד, אבל בהתמודדות שלנו איתן הוכחנו שאם נתכונן ונשתפר כמו שאנחנו רוצות - לגמרי אפשר לנצח אותן. האמת היא שהקבוצה שלנו השתנתה לא מעט, קלסי לא שיחקה איתנו מול חיפה וגם בלעדיה הפסדנו להן רק בהארכה, במשחק שאפשר היה לנצח. את ראשון לציון ניצחנו במשחק טוב שלנו. אני חושבת שיש לנו מצ'-אפ טוב מול שתיהן".


 
יש דגשים שעדן עובד איתכן עליהם מאז שהגיע? מה הקבוצה הולכת לנסות לשפר עוד בשבועות הקרובים?
"אנחנו מנסות לשפר המון דברים. בעיקר את התיאום בהגנה. יש לעדן שיטה מאוד ברורה וצריך ללמוד אותה. הוא במקביל לומד אותנו ואני מאמינה שככל שהזמן יעבור, יראו את זה. הדגש כרגע הוא מאוד הגנתי ולעדן יש המון ידע וניסיון כדי ללמד אותנו".
דיין, במקצועה עורכת דין במשרד רואי חשבון, עברה כבר לא מעט בכדורסל הישראלי. היא התחילה את הקריירה בנוער של אשדוד, אבל חברה מאז בראשון לציון, חולון, הרצליה, בני יהודה ורעננה. העונה, למעט המשחק המעולה מול ראשל"צ, היא מציגה נתונים די יציבים של 6 נקודות ו-3 אסיסטים בממוצע ל-28 דקות משחק. "אני מצפה מעצמי ליותר ממה שעשיתי עד עכשיו העונה", היא טוענת, "הקבוצה גם מצפה ממני, וגם המאמנים, ואני מקווה שדברים יתחברו טוב יותר בסיבוב השני ובפלייאוף. הייתי רוצה לשפר את ההתקפה שלי. להיות יותר משמעותית ויותר אגרסיבית בשני צדי המגרש לקראת המאני טיים של העונה".
 
את בת 27 ונחשבת כבר מאוד מנוסה בין השחקניות. זה משהו שמרגישים?
"כן, אני לגמרי מרגישה את הניסיון. אני מרגישה יותר בוגרת ממה שהייתי קודם ויודעת מה אני יכולה וצריכה לעשות, איך לעזור לקבוצה ואיך לעזור לבנות הצעירות יותר בחדר הלבשה. השנים שעברו לימדו אותי המון. אני לא מרגישה הבדלים כשאני משחקת מול הצעירות, לא כיתרון ולא כחיסרון. בסוף, בליגה הזו, גם הבנות בגיל 19 ו-20 צברו כבר ניסיון של כמה שנים בליגה, אז אין הבדל אמיתי".