יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון הפועל כפר סבא

דנה סנדר תתמנה ליו"ר מנהלת הליגה

סנדר בת ה-42, שהייתה בעברה כדורסלנית באליצור נתניה ובמכבי רעננה, היא המועמדת של יו"ר איגוד הכדורסל עמוס פרישמן לתפקיד יו"ר המנהלת, שבו תחליף את הילה קניסטר בר דוד # "אני לוקחת על עצמי את התפקיד מתוך אהבה לספורט בכלל ולכדורסל הנשים", אמרה היום, "אין סיבה שלא נזכה לשוויון מלא גם בתחום הזה"
03/07/2024
דנה סנדר תתמנה ליו"ר מנהלת הליגה
דנה סנדר (42), בעלית ומנכ"לית של חברת ארנו קפיטל העוסקת במתן אשראי למימון נדל"ן, היא המועמדת של יו"ר איגוד הכדורסל, עמוס פרישמן, לתפקיד יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל במקומה של הילה קניסטר בר דוד, שכיהנה בתפקיד בחמש השנים האחרונות. מינויה יאושר בקרוב במוסדות איגוד הכדורסל.
סנדר, נשואה ואם לשלוש בנות, הייתה כדורסלנית באליצור נתניה ובמכבי רעננה. היא בעלת תואר ראשון במשפטים ובמנהל עסקים ותואר שני במימון בהתמחות בהנדסה פיננסית. היא רואה בספורט דרך חיים ונענתה לאתגר הגדול לאחר פנייתו של יו"ר האיגוד עמוס פרישמן, שהציע לה להוביל בשנים הקרובות את כדורסל הנשים כיו"ר המנהלת.
המועמדת לתפקיד היו"ר אמרה: "אני לוקחת על עצמי את התפקיד בהתנדבות כמובן, מתוך אהבתי לספורט בכלל ולכדורסל הנשים בפרט והרצון העז שלי להחזירו לימיו הגדולים. כדורסל הנשים ראוי לתשומת לב תקשורתית, חשיפה, תמיכה ציבורית ואהדה הרבה יותר גדולה מזו הקיימת כיום. לתפיסתי, כדורסל נשים מרתק יותר, טקטי יותר ואין שום סיבה שלא יזכה לשוויון מלא בתחום הזה כמו גם בכל תחום אחר", אמרה והדגישה את חשיבות העשייה לחיזוק וביסוס מעמדן של השחקניות הישראליות. "נעשה זאת בבניית תכנית משותפת, ארוכת טווח, יחד עם איגוד הכדורסל, כמו גם את הגברת הזהות בקרב הקהילות המקומיות בערים בהן יש קבוצות המשחקות בליגת העל".
יו"ר איגוד הכדורסל, עמוס פרישמן, אמר כי "במסגרת המדיניות החדשה במינוי בעלי תפקידים אותה אני מתווה באיגוד, דנה סנדר נמצאה כאשה המתאימה ביותר לתפיסת עולמי הניהולית. התקיימו מספר פגישות עם מועמדות נוספות, וסנדר שבאה מעולמות הכדורסל בהיותה שחקנית בצעירותה, הרשימה ברצון העז ובמוטיבציה הגבוהה שלה להוביל את מנהלת הנשים בכדורסל ולקדם את כדורסל הנשים בשנים הקרובות. אני מבקש להודות להילה קניסטר בר דוד על ההשקעה רבת השנים והעשייה הברוכה לקידום הליגה. קניסטר בר דוד גילתה מנהיגות יוצאת דופן בהתמודדות עם קשיים בלתי צפויים של ניהול הליגה בתקופת הקורונה ובפתיחת העונה האחרונה עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל ובריחת השחקניות הזרות מהארץ".
יושבת הראש היוצאת, הילה קניסטר בר דוד, הוסיפה: "אחרי חמש שנות עבודה אינטנסיבית, הליגה זכתה ליותר הכרה במשרד התרבות והספורט והתקציבים גדלו. יחד עם זאת, אנחנו עדיין רחוקים מההכרה לה ראויה הליגה בכל היבט. אין ספק שכדי להמשיך בשינוי הגדול צפויה לך עבודה רבה. אני מאמינה שאהבתך לכדורסל הנשים בו גדלת וכישורייך הניהוליים במגזר הפרטי יקדמו את הענף לגבהים חדשים. אני כאן לכל סיוע בכל עת".