יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון הפועל כפר סבא

יוצאות לדרך

שני משחקי המוקדמות של טורניר ההכנה לליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל נערכו הערב, ובסיומם עלו רמה"ש והפועל לב ירושלים לשלב רבע הגמר # ביום חמישי יתקיימו ארבעת המשחקים הבאים # הגמר: ביום שני הבא
02/10/2023
יוצאות לדרך
עונת 2023/24 בליגה אתנה ווינר לנשים בכדורסל כבר ממש מעבר לפינה ותיפתח רשמית בעוד שבועיים. הערב חימום המנועים הגיע גם לשלב הפרקט, כשטורניר ההכנה שעומד בסימן המאבק לאלימות נגד נשים יצא דרך עם שלב המוקדמות החלקי שלו. מכבי עירוני רמת גן הפסידה לעולה החדשה והמסקרנת, הפועל לב ירושלים באולם זיסמן, בשעה שאליצור חולון לא הצליחה להתמודד באולם שרון עם א.ס רמה"ש.
משחקי רבע הגמר ישוחקו ביום חמישי, ה-5.10 ב-18:30 (פרט למשחק ברמת השרון שייפתח ב-19:30): אליצור לנדקו רמלה – מכבי הפניקס חיפה, הפועל לב ירושלים – מכבי בנות אשדוד, א.ס רמה"ש – הפועל בני פ"ת, הפועל ראשל"צ – אס"א ירושלים.
 
אליצור חולון – א.ס רמה"ש 66:49
נעה זליבנסקי, שקיבלה את סרט הקפטן בחולון אחרי העזיבה של דניאל רבר, נכנסה טוב למשחק והובילה את קבוצתה ליתרון 12:16 בתום הרבע הראשון. האדומות מהשרון נכנסו לעניין ברבע שני מהנה מבחינה התקפית, שהסתיים בניצחון 24:35 והוריד אותן למחצית ביתרון. ההובלה הדו-ספרתית נשמרה בתום הרבע השלישי (39:53), כשרמת השרון נהנית ממשחק נהדר של הבוסמנית קסניה מלשקה. הרבע האחרון היה כבר לפרוטוקול בלבד, כשחולון לא מצליחה למצוא את הנוסחה שתשחרר אותה התקפית. רמת השרון נראתה מחוברת ומוכנה יותר לעונה וסיימה עם ניצחון 49:66 שמבטיח לה משחק מול הפועל בני פ"ת ברבע גמר טורניר ההכנה.


 
הפועל לב ירושלים – מכבי רמת גן 78:85
הדקות הראשונות של הירושלמיות היו שוויוניות למדי מול המועדון המפואר שמולן, אבל לקראת סוף המחצית עלתה רמת גן על הגל ושמונה נקודות של ברייה גוס הובילו אותה ליתרון 16:23. אלא שירושלים לא נראית לעת עתה כמו עולה רגילה, והיא המשיכה להיצמד לרמת-גניות ואף לרדת למחצית ביתרון 36:37. המשחק נותר צמוד גם בתום הרבע השלישי, בעיקר בזכות משחק נהדר של אליסה בארון, שעזבה הקיץ את אליצור רמלה אחרי שתי האליפויות הרצופות ובתום שלושה רבעים כבר צברה 18 נקודות. רמת גן החזירה לעצמה את ההובלה בתחילת הרבע האחרון אבל דקות מצוינות של ירושלים ושל אלכס כהן, שהגיעה מאשדוד וסיימה עם 19 נקודות, הבטיחו לקבוצה מהבירה ניצחון 78:85 ועלייה למשחק רבע הגמר - מול סגנית האלופה מעיר הנמל.
 
צילום באדיבות: עילאי אלעד - Onflick 
יעל אמסילי, א.ס רמה"ש