יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה אליצור ויראלי תל אביב

לא כוחות

לאליצור נווה דוד רמלה יש את כל הסיבות לדשדש – העומס מאירופה, העייפות ממשחק הגביע וחילופי הזרות – אבל לא בטוח שגם קבוצה אחרת הייתה מסתדרת עם הפועל ראשל"צ וג'ני סימס, שהמשיכו להרשים הערב וניצחו 54:73
12/12/2021
לא כוחות
הפועל ראשל"צ אירחה הערב את אליצור נווה דוד רמלה במשחק שפתח את המחזור השמיני בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל. רוב הפוקוס הלך בפתיחה לאורחת, שרק אמש (שבת) הודחה בשמינית גמר גביע המדינה בתום הפסד להפועל בני פ"ת. זה היה הפסד שהצטרף לשלושה הפסדי ליגה רצופים במחזורים האחרונים.
מי שהצטרפה לסגל של האורחות היא הזרה החדשה קורטני וויליאמס, שאמורה לתת לנציגה הישראלית ביורוקאפ את העומק הדרוש כדי לשקם את העונה בשתי החזיתות. ובעוד שרמלה חווה שינויים, ואלה עשויים להיות הסבר ליכולת המבולבלת בתחילת המשחק - אצל ראשל"צ, שהגיעה למחזור השמיני כמוליכת הטבלה, אין דרך להסביר את חוסר השטף ההתקפי ברבע הראשון, שהסתיים ביתרון זעום של 12:15.המנהיגה הבלתי מעורערת של ראשל"צ, ג'ני סימס, התקשתה להיכנס למשחק גם בתחילת הרבע השני ואלה היו בעיקר הנקודות והשקט של עדן ציפל ששמרו למארחות על היתרון. ראשון לציון התקשתה גם בהגנה, במיוחד בקליטת כדורים חוזרים, אבל העייפות בהתקפה של רמלה והאחוזים הנמוכים מהשדה (27) שמרו לקבוצה מעיר היין על היתרון והעלו אותה ל-14:25 חמש דקות למחצית.
רק שקשה לבנות על ניצחון רק באמצעות החטאות של היריבה, וכששתי שלשות של רמלה צללו פנימה, נוצרה לה יש מאין ריצת 0:8 שהחזירה את המשחק לגרסתו הצמודה. אבל כשכבר נראה שהמחצית עומדת להסתיים בתוצאה צמודה, הגיעה סימס. המנהיגה של ראשל"צ עשתה בשתי הדקות האחרונות של המחצית כל העולה על רוחה. היא קלעה במתפרצות, קלעה מחוץ לקשת, וכשהקבוצה שלה ירדה להפסקה ביתרון 26:35, לסימס כבר נרשמו 20 נקודות על שמה.הרבע השלישי נפתח בשטף התקפי רב יותר מצד שתי הקבוצות. אם אצל רמלה היו אלה הזריקות של אליסה בארון שצללו פנימה, בראשון לציון הציגה דקיה כהן דקות לתפארת. היא קלה מבחוץ, קלעה במעבר ולולא הסלים של אמה קאנון מתחת לסל, המשחק היה כבר בורח לרמלה. בשלב הזה, באמצע הרבע השלישי, התקווה המשמעותית ביותר של האורחת נבעה מהעובדה שסימס רשמה לחובתה את העבירה הרביעית – ובכל זאת נשארה על המגרש.לרבע האחרון עלו הקבוצות כשראשון לציון ביתרון 44:61, זכר לשלשות של הילה קארש ודקיה כהן בסיום הרבע השלישי. שלשות של הרסלר וגילי אייזנר, בתוספת לאיבודי כדור של ראשל"צ בתחילת הרבע השלישי, החזירו את רמלה למשחק. ודווקא בדקות האלה התחדדה ההחלטה של מאמן ראשל"צ, זיו ארז, שלא להוריד את הכוכבת שלו לספסל ברבע השלישי למרות בעיית העבירות שלה. סימס לקחה על עצמה שוב את עשיית הנקודות של ראשל"צ ושש דקות לסיום כבר רשמה טריפל-דאבל. כשהשלשה השנייה של קארש צללה פנימה היא הוציאה איתה את שאריות האמונה של שחקניות רמלה. זה הסתיים בחמש דקות לפרוטוקול ובניצחון – 54:73 להפועל ראשל"צ – ששומרת על ראשות הטבלה ומאזן 1:7 אדיר. השחקניות מרמלה ינסו לשקם את העונה שלהן דווקא בזירה האירופית.
 
קלעו לראשל"צ: סימס 34, כהן 18, ציפל 8, בלוק 7, קארש 6.
קלעו לרמלה: קאנון 19, וויליאמס 11, הרסלר 11, בארון 7, אייזנר 3, שלום 3.
 
ארבעה משחקים יחתמו מחר את המחזור השמיני (שעה ראשית 19:00), כאשר במשחק המרכזי יעמוד הקרב בין מכבי רמת גן (שלושה ניצחונות רצופים) לא.ס. רמה"ש (ארבעה ניצחונות רצופים).
יתר המשחקים: מכבי הפניקס חיפה – מכבי בנות אשדוד, הפועל בני פ"ת – בנות הרצליה, אליצור סיגלית רווה אסתטיקס חולון – אליצור ויראלי ת"א.