יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי הפניקס חיפה הפועל ראשל"צ מכבי אשדוד א.ס רמה"ש נווה דוד רמלה מכבי רמת גן הפועל בני פתח תקווה אליצור חולון בנות הרצליה אליצור ויראלי תל אביב

גבירותיי ורבותיי, מהפך

מכבי רמת גן, שהפסידה שלוש פעמים בארבעת המחזורים הראשונים, רשמה היום את ניצחונה השלישי ברציפות כשגברה 59:68 בחוץ על מכבי בנות אשדוד
03/12/2021
גבירותיי ורבותיי, מהפך
המחזור השביעי של ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל נפתח היום עם המשחק המסקרן בו אירחה מכבי בנות אשדוד את מכבי רמת גן וכבר ברבע הראשון זכו הצופים לראות שני סוגים שונים של משחק.
האלופה מרמת גן  פתחה נהדר את משחק החוץ שלה וקלעה בחמש הדקות הראשונות 14 נקודות מהצבע, תוך שהיא החטיאה את ארבע הזריקות מחוץ לקשת. דווקא כשנראה היה שהאורחות יודעות מה עליהן לעשות, הסתבכו התרגילים, הגיעו ניסיונות ממרחק ואשדוד השתלטה על המשחק ואחרי ריצה מרשימה וקליעות מצד כל שחקניות החמישייה סיימה את הרבע הראשון ביתרון 16:17.הרבע השני היה זה שבו ירדן גרזון קלעה את השלשה הראשונה של רמת גן, אלישייה ג'נקינס קלעה את הנקודות הראשונות שלה (אחרי שעד אותו רגע הייתה אחראית בעיקר על שאיבת ריבאונדים) ואליסון הייטאוור מאשדוד הסתבכה בבעיית עבירות. שתי עבירות תוקפת שנשרקו מאוחר יותר לחובת אשדוד רק סימלו רבע מבולבל נוסף מצד שתי הקבוצות ותוצאת מחצית שעמדה על 33:35 לזכות הקבוצה המקומית.הרבע השלישי המשיך במגמה ההגנתית, אבל זו הייתה הדאבליסטית שחזרה לשלוט בו. ג'נקינס הייתה השחקנית הטובה ביותר של רמת גן ומתוך 20 הנקודות שצברה עד תום הרבע,הגיעו תשע בשלוש זריקות מדויקות מחוץ לקשת. קריסמה פן אומנם שמרה את הקבוצה של עדני דגן במשחק, אבל הסתבכה בארבע עבירות וראתה את קבוצתה מסיימת את הרבע השלישי בפיגור 53:49 ונקלעת לפיגור שמונה נקודות כבר בפתיחת הרבע המכריע.אשדוד עוד עשתה קולות של חזרה וצמצמה את הפער לשלוש נקודות, גם התוצאה של המשחק הייתה נמוכה כיאה לקבוצה ההגנתית של עדני דגן, אבל אף אחת לא הצליחה לעצור את הנקודות של רמת גן מתוך הצבע. שש רצופות של קאי ג'יימס הכריעו סופית את המשחק בין הקבוצות, שכמעט ולא קלעו בדקות האחרונות. זה נגמר ב-59:68 לזכות האלופה, שמחברת ניצחון שלישי ברציפות - ולראשונה מאז המחזור הראשון חוזרת למאזן חיובי של 3:4. אשדוד, בעונה לא יציבה, תחפש ניצחון במחזור הבא כשתצא למשחק קשה בחיפה.
 
קלעו לאשדוד: פן 15, כהן 15, ויויאנס 10, הייטאוור 8, סהר 6, דיין 5.
קלעו לרמת גן: ג'נקינס 24, ג'יימס 13, גרזון 12, הארפר 11, לב 6, סלס 2.
 
יתר ארבעת משחקי המחזור השביעי יתקיימו ביום שני (שעה ראשית 19:00): א.ס רמה"ש – אליצור ויראלי ת"א, הפועל ראשל"צ – אליצור סיגלית רווה אסתטיקס חולון, אליצור נווה דוד רמלה – הפועל בני פ"ת, בנות הרצליה – מכבי הפניקס חיפה.

צילומים: לירון מולדובן