יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה

"המטרה: לזכות בתארים ולצאת לאירופה"

הניצחון שלשום בחולון, השני ברציפות במשחק חוץ, סימן את הפוטנציאל שגלום העונה בא.ס רמה"ש # דניאל קארש, אחת הישראליות הבכירות בקבוצה, מנסה להישאר צנועה, נמנעת מהצהרה ברורה על אליפות ומסמנת את הסוד להצלחה: "אנחנו משחקות מהר וקבוצתי – הכדור צריך להגיע לכולן"
01/12/2021
"המטרה: לזכות בתארים ולצאת לאירופה"
מחזור המשחקים השישי בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל התאפיין בכמה תופעות מפתיעות וחשובות – בין היתר ההפסד של הפועל ראשל"צ בפתח תקוה והתצוגה המרשימה של מכבי הפניקס חיפה על אליצור נווה דוד רמלה – אבל התוצאה המשמעותית ביותר הייתה כנראה הניצחון של א.ס רמה"ש בחולון.
זה היה ניצחון חוץ שני ברציפות של הקבוצה האדומה, שנראית מחוברת יותר משבוע לשבוע, וכעת נראה שגם התוצאות הטובות מתחילות להיערם. אחת הישראליות הבכירות של רמה"ש, דניאל קארש, הפגינה בחולון משחק שיא העונה, כשקלעה 15 נקודות, כולל שלוש צליפות מעבר לקשת – זאת אף שהסתפקה ב-27 דקות בלבד על הפרקט, הכי מעט שלה העונה.
"הגבוהה שלנו הגיעה יחסית פצועה אז החליטו לחלק עומסים", היא מסבירה מה עומד מאחורי ההחלטה לשתף יותר ויותר את שחקניות הספסל במשחקים האחרונים, "אנחנו מסתכלות לטווח הארוך ועובדות על זה עם מאמן הכושר. אם יש שחקנית שהיא יותר פצועה, היא תשחק פחות והשאר ממלאות את החסר. כמו שהמאמן אוהד גל אומר, אנחנו יחידה אחת".גם כמות הדקות שלך ירדה בהדרגה בשבועות האחרונים. יש אלמנט של עייפות?
"לא, אנחנו פשוט מקזזות עומסים. היה משחק נבחרת והיה מחזור כפול. אוהד גם מצהיר כל הזמן שהוא בנה סגל כדי לשתף אותנו. מעבר לכך, שיטת המשחק שלנו דורשת המון כי אנחנו בונות על משחק מהיר והמשחקים מאוד אינטנסיביים ודורשים מאמץ. גם כשאנחנו ב'סט אופנס' יש לנו חוקים משלנו. השיטה היא מאוד קבוצתית. הכדור צריך להגיע לכולן, וכל אחת יכולה לקחת זריקה כל עוד היא טובה. ככה אנחנו מכניסות אחת את השנייה למשחק. אוהד בא מיחידה מובחרת בצבא והגישה שלו היא שכמו שבשירות שלו – אם החוקים טבועים בך אתה מיישם אותם מושלם במאני טיים".
הסטטיסטיקה מראה שיש ירידה בכמות הזריקות שלך ל-2 ושלשום התחלת לזרוק יותר ל-3. זה שינוי מגמה בצורת המשחק שלך?
"לא. לקחתי את מה שהקבוצה השנייה נתנה לי. הן צופפו מאוד את הצבע ואפשרו לי לזרקו לשלוש. לא חשבתי שהם נתנו לי כי אני פחות טובה, אמרתי לעצמי: 'אני אעניש אותן על זה'. אני לא חושבת לעצמי שבגלל שאני צריכה לשפר את האחוזים לשלוש אז בהתקפה הבאה אני לוקחת שלשה. הכל נעשה בהתאם למה שקורה במגרש".מה באמת עם הקליעה? עד המשחק האחרון הכדורים לא נכנסו לך העונה.
"האמת היא שהשנה אני בתקופה פחות טובה עם הקליעה, אבל אוהד לא נותן לי רגע לחשוב שבגלל שזריקה לא נכנסה אני צריכה לזרוק פחות. אפילו באימונים הוא אומר לי לזרוק יותר. הוא אפילו עובד איתי על אספקטים נוספים כדי שבעוד חודשיים אני אתן לו את התוצרת שהוא רוצה ממני.
"בגדול, אני חייבת לשפר את האחוזים שלי, לשמור על מספר האסיסטים ולהגדיל את מספר הריבאונדים - שזה עוד דגש שאני שמה לב השנה. אני חושבת שברגע שאני נהנית מהמשחק ומשחקת עם חיוך, וזה היה גם הסוד של כולנו שלשום, הכל הולך קל יותר". את עוד לא בת 21, אבל זו כבר העונה החמישית שלך בליגה. מה המטרות שלך מהשנה הזו ומהעתיד הקרוב בכלל?
"זו העונה השנייה שלי ברמת השרון. אני אהיה צנועה ואומר שהחלום שלי הוא למצות את הפוטנציאל שלי. אני לא רוצה לצאת בהצהרות אלא לעבוד קשה על הדברים שאני צריכה ולהוביל קבוצות לתארים. אחר כך, אני מאוד רוצה לצאת לאירופה.
"חוץ מזה, אחת המטרות שלי היא להוביל את נבחרת ישראל למעמד שהיה לה פעם – כאחת הנבחרות הטובות באירופה. אנחנו באליפות אירופה, זה לא מובן מאליו, ואני רוצה להשיג כמה שיותר ניצחונות עם הנבחרת, גם כדי לקבל את הדקות נגד קבוצות בינלאומיות. זה עוד ניסיון אירופאי ככה שזה חשוב גם ברמה האישית".
אחרי שני ניצחונות החוץ האחרונים אפשר לומר שאתן מועמדות לאליפות?
"אפשר לומר שהניצחונות נותנים לנו ביטחון להמשיך הלאה ותחושה שההשקעה משתלמת. אנחנו עובדות מספיק קשה כדי לומר 'זה מגיע לנו. ניצחנו כי אנחנו פשוט טובות'. ובקשר למטרות: אז אחת אחת. המטרה הראשונה היא פלייאוף עליון, השנייה פיינל פור. ובסיום העונה, אתם יודעים...".

צילומים: דני מרון