יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון אס"א בנק יהב ירושלים

טובות השתיים

אליצור רמלה ומכבי בנות אשדוד השלימו הערב סוויפ על מכבי רמת גן וא.ס רמה"ש בשתי סדרות חצי הגמר ועלו בצדק לגמר הפלייאוף, שייפתח ביום שני הבא # בשנה שעברה זה נגמר בחמישה משחקים מותחים
03/04/2023
טובות השתיים
מחזור המשחקים השלישי של סדרות חצי גמר הפלייאוף נראה כמו המשך ישיר לשניים שהיו קודם לכן. רמלה ואשדוד הוכיחו שוב שהן רמה מעל הליגה העונה – וכפרס הן יזכו להתמודד זו מול זו בסדרת הגמר (תיפתח ביום שני הבא), אחרי שהשלימו הערב ניצחונות 0:3 משכנעים על רמת גן ורמה"ש.
 
אליצור לנדקו רמלה – מכבי רמת גן ביטוח בטאצ' 83:93 (0:3 לרמלה בסדרת חצי הגמר)
אליצור רמלה לא יכולה הייתה לקוות לפתיחה יותר משכנעת מזו. היא עשתה כל העולה על רוחה בהתקפה, כששאקירה אוסטין שולטת ביד רמה מתחת לסלים. רמת גן אומנם הצליחה לגרד כמה נקודות קלות בתוך הצבע, אבל לא הצליחה לעצור את הריצה של רמלה, שהגיעה לזריקות נוחות גם בהתקפות המסודרות. 15:23 לאלופה בתום הרבע הראשון.גם הרבע השני נפתח רע מאוד מבחינת רמת גן, שנתקעה בהתקפה והצליחה לייצר שתי נקודות בלבד בחמש דקות. נתון של שלשה אחת מתוך 12 ניסיונות ודאי לא סייע, ולכל אלה התווספה ירידה איטית להגנה. רמלה פתחה פער של 17:33 ורמת גן לקחה פסק זמן בתקווה לשנות מומנטום. אלא שהיא חזרה ממנו בעיקר עם זריקות לשלוש – וגם הן לא נכנסו. אפילו הדקות שאוסטין ישבה על הספסל לא סייעו לכחולות לצמק את הפער, שהמשיך לגדול עד למחצית. 28:49 למארחות בהפסקה.רמת גן חזרה מאוד נחושה במחצית השנייה. היא עלתה אגרסיבית גם בהגנה וגם בהתקפה וצמצמה את הפער ל-16 נקודות. שלשה של ג’יימי נארד יכולה הייתה לצמק אפילו ל-13, אבל הכדור חמק החוצה. רמלה הגיבה בארבע נקודות רצופות של אוסטין, הפער חזר ל-20 הפרש והתחושה הייתה שהאוויר יצא מהמפרשים של הכחולות. 52:74 לרמלה לפני עשר הדקות האחרונות.הרבע האחרון היה כבר לפרוטוקול בלבד. ג'יימי נארד אומנם קלעה כמה שרצתה וגם הקבוצה שלה  עוד ניסתה לרוץ ולצמצם את הפיגור, אבל כמו לאורך כל הסדרה, היא לא הייתה ערוכה הגנתית להתקפה של רמלה והפער לא הצטמק אפילו כששירה העליון העניקה לכוכבות שלה אפשרות לנוח לקראת סדרת הגמר.
כשרמלה הרגישה שרמת גן בכל זאת מתקרבת היא חזרה לאופציה הכי בטוחה שלה הערב – אוסטין – וזו סחטה את העבירה החמישית מג'יילין אלין וחתמה אפילו את התקוות הקלושות של רמת גן לתוצאה צמודה. זה נגמר 83:93 מקפח משהו לזכות רמלה, שמשלימה ניצחון 0:3 בסדרת חצי הגמר ועולה בצדק לסדרת הגמר, בניסיון לשמור על התואר מהעונה שעברה.
 


קלעו לרמלה: אוסטין 27, קלארק 21, בבקינה 14, רוטברג 10, ברון 9, דנן 8, פליישר 4.
קלעו לרמת גן: נארד 30, אלין 15, בראון 13, שלום 13, וטורי 12.
 
מכבי בנות V-JEZ אשדוד – א.ס רמה"ש 72:81 (0:3 לאשדוד בסדרת חצי הגמר)
שתי הקבוצות התקשו למצוא את הסלים בפתיחה, קצת כמו במשחק הראשון בסדרה, אבל מי שהשתחררה ראשונה זו הקבוצה הביתית שניסתה ללכת פנימה לליז קמבייג' בכל הזדמנות. רמה"ש אומנם לא הצליחה לייצר ריצה בהתקפה, אבל האגרסיביות בהגנה כפתה על אשדוד איבודי כדור והסקור הנמוך שירת את האורחות, שהצליחו להישאר צמודות לאשדוד. שתי הקבוצות השתחררו בדקות האחרונות של הרבע הראשון, כל אחת מהן קלעה פעמיים מחוץ לקשת, ולמרות יתרון הגובה הברור של המקומיות, היתרון שלהן עמד על 19:25 בלבד.
בזמן שאליסה ג'נקינס הייתה הברומטר של רמה"ש - כשהצליחה לייצר נקודות יש מאין ולא התפתתה לזריקות מיותרות מחוץ לקשת – הנשק של אשדוד המשיך להיות ההליכה פנימה. גם כשקמבייג' לא הייתה על המגרש, הייתה שם דרו אדלמן כדי לפתוח את הפער שרמת השרון כל כך קיוותה להימנע ממנו. היתרון של המקומיות כבר הגיע ל-23:40, אבל דווקא כשנראה היה שאנחנו הולכים לעוד משחק חד צדדי, הגיעו נקודות של צ'רלי קולייר ושלשה של ג'נקינס, שהשאירו את האדומות במשחק. אלא שאז אשדוד חזרה מפסק זמן מאורגנת יותר בהגנה וגם השלשות שלה – שנכנסו באחוזים מדהימים במשחק הקדום – חזרו לשחק תפקיד. הפער צמח ל-33:50 במחצית, כשהנתון הבולט לרעה מבחינת האורחות היה 0 נקודות ג'סמין ג'ונס.
רק שלוש שחקניות קלעו עבור רמת השרון במחצית הראשונה, אז למחצית השנייה היא עלתה בהבנה שהדרך חזרה למשחק תהיה רק דרך ההגנה. הנקודות הראשונות של הצהובות מהשדה הגיעו רק בדקה הרביעית של הרבע השלישי, כשמאי דיין קלעה שלשה. אלא שרמת השרון התקשתה להפוך את זה למומנטום עבורה, כאשר ג'נקינס הייתה פקטור בלעדי בהתקפה. זה היה רבע גרוע התקפית של שתי הקבוצות, שאיבדו המון כדורים - מה שכמובן לא סייע לשחקניות של אלי רבי לצמק את ההפרש. 47:66 לקראת הרבע המכריע.
שתי הקבוצות נכנסו קצת יותר טוב מבחינה התקפית לרבע האחרון, אבל גם החלפת סלים כמובן לא הייתה בשורה עבור רמה"ש, שנקלעה כבר לפיגור של יותר מ-20 נקודות. 7 דקות לסיום החליטה לקו ווילינגהאם להוריד את קמבייג' ולשמור אותה לסדרת הגמר, ודקה לאחר מכן, כשזהות העולה לגמר נראתה חתומה, ירדה לספסל כל החמישייה פרט למאי דיין. רמה"ש קלעה קצת מחוץ לקשת לקראת הסיום, אבל זה כמובן לא שינה את השורה התחתונה - 72:81 בסיום לצהובות, שעולות בצדק לסדרה שתכריע את זהות האלופה.
 
קלעו לאשדוד: ווקר 15, היידמן 15, קמבייג' 14, כהן 13, אדלמן 13, דיין 8, סהר 3.
קלעו לרמה"ש: ג'נקינס 27, סער 14, קולייר 13, ג'ונס 9, קסטן 3, נשר 3, דלוטי 3.