יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה

עדן רוטברג חוזרת לאליצור רמלה

השחקנית שכיכבה בקבוצה ערב התפרצות הקורונה ואז עזבה לרמת גן ולאירופה שבה כדי לעזור לקבוצה להעפיל ליורוליג # הפורוורדית שהגיעה מקסטורס בריין הבלגית, מקסוולה מאבקה, תסייע לאלופה במשחקים האירופיים
18/07/2022
עדן רוטברג חוזרת לאליצור רמלה
אליצור רמלה לא קופאת על השמרים. האלופה הישראלית לוקחת ברצינות את עניין ההמשכיות והאתגרים הצפויים לה באירופה בעונה הקרובה והודיעה על החתמתה של עדן רוטברג (24, 1.70 מ'), ששבה ארצה אחרי שנה אחת בליאז' פאנתרס הבלגית. הקלעית חוזרת למועדון שבמדיו שיחקה ערב התפרצות הקורונה, לפני שעברה למכבי רמת גן, שאיתה זכתה בדאבל ויצאה לחו"ל.
רוטברג היא קפטנית נבחרת ישראל ובעונה החולפת העמידה בליאז' הבלגית ממוצעים של 12.5 נקודות, 3.3 ריבאונדים, 2.3 אסיסטים ו-1.6 חטיפות ב-30 דק' בממוצע במשחק. ביורוקאפ היא רשמה שמונה הופעות ומספרים של 9.6 נקודות, 2.6 ריבאונדים ו-2 אסיסטים ב-28 דקות בממוצע.
"אני שמחה שחזרתי לרמלה ומאוד שלמה עם ההחלטה שלי", היא אמרה מיד לאחר החתימה, "הקבוצה תתמודד על מקום ביורוליג ואני מאמינה שגם נצליח באתגר הזה. לשחק ביורוליג זה חלום שלי מילדות. אני מאמינה שאצליח להוביל את אליצור רמלה להישגים כשהמטרה זה לזכות בכל התארים וגם להגיע כמה שיותר גבוה במפעל האירופי".
מאמנת הקבוצה שירה העליון: "עדן היא הישראלית הראשונה שישבנו איתה בתחילת הקיץ ואין שמחה ממני שהיא בחרה להצטרף אלינו. מעבר לעובדה שאני מאמינה בה מקצועית, בעיני עדן היא מודל לשחקנית עם ערכים ומוסר עבודה גבוה. אני מחכה כבר לתחילת האימונים ובטוחה ששיתוף הפעולה בינינו יהיה מצוין".
זמן קצר לאחר ההודעה הזו מסרו מרמלה גם על צירופה של הפורוורדית הבלגית מקסוולה מאבקה (21, 1.79 מטר). מדובר בשחקנית נבחרת בלגיה, ששיחקה בחמש השנים האחרונות בקסטורס בריין. מאבקה, שנחשבת לאחת השחקניות המוכשרות בבלגיה, ידועה כשומרת מצוינת  וקשוחה, שיודעת להשתמש באגרסיביות שלה כדי לקטוף כדורים חוזרים ובעלת צעד ראשון מהיר בהתקפה.
עם זאת, השחקנית תצטרף לרמלה רק במפעל האירופי ותנסה לעזור לקבוצה לעבור את שלב המוקדמות ביורוליג. אם שם קבוצתה הקודמת מהדהד לכם, זה משום שבעונה שעברה היא פגשה  פעמיים את אליצור נווה דוד רמלה במסגרת היורוקאפ. במשחק הראשון כיכבה מאבקה עם 24 נקודות ו-17 ריבאונדים, ובמשחק הגומלין בבלגיה בלטה וסיימה עם 20 נקודות.
״החלטתי להגיע לרמלה כדי לאתגר את עצמי ולגלות משהו חדש", אמרה מאבקה לאחר החתימה כשנשאלה מה גרם לה לעשות את המעבר. "שמעתי הרבה דברים טובים על המועדון ועל ישראל. אני חושבת שאוכל ללמוד הרבה מהשחקניות בסגל ומהמאמנת, ובטוחה שאוכל לשפר את המשחק שלי ולעזור לקבוצה במפעל האירופי. אני נרגשת לקראת הצעד החדש הזה בחיי".