יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה אליצור ויראלי תל אביב

רמלה תשחק ביורוליג בעונה הבאה

אלופת המדינה הודיעה כי נרשמה למפעל הבכיר ביבשת ותשחק בו לראשונה מאז שנת 2001 # עוד קודם לכן הודיעה א.ס רמה"ש על החתמתה של שחקנית נבחרת ישראל, דור סער, ששבה מליגת המכללות האמריקנית
11/06/2022
רמלה תשחק ביורוליג בעונה הבאה
אלופת המדינה, אליצור 'לנדקו' רמלה החליטה לשחק בעונה הקרובה ביורוליג - המפעל הבכיר ביבשת. ראשי המועדון כבר נפגשו עם ראש העיר של רמלה, מיכאל וידל, שנתן את ברכת הדרך ואף ביקש להציג לו את המשמעויות על מנת לקדם את הרעיון. הפעם האחרונה שרמלה שיחקה ביורוליג הייתה לפני 21 שנה, בעונת 2000/01, אחרי שקודם לכן היא השתתפה במפעל בעונות 1996/97 ו-1998/99 אך לא עברה את שלב הבתים.
אשתקד השתתפה רמלה במפעל היורוקאפ, סיימה בין שתי הקבוצות הראשונות בבית המוקדם ועלתה לשלב הנוק-אאוט. ההצטרפות ליורוליג מתאפשרת לנו כי זכינו באליפות", הסביר המנהל המקצועי של רמלה, ניסים רון, "אנחנו מחפשים זרות שמתאימות ליורוליג מידיעה שגם במידה והקבוצה תודח מהמפעל היא אוטומטית תמשיך את העונה האירופית ביורוקאפ".

בתוך כך, א.ס רמת השרון החתימה את שחקנית נבחרת ישראל, הרכזת דור סער (בת 22, 1.68), אשר תהיה חלק ממצבת השחקניות הישראליות של המאמנת דניאלה ראובן בעונת 2022/23.סער מגיעה לרמה"ש לאחר חמש שנים בליגת המכללות האמריקאית, כאשר בארבע העונות הראשונות שיחקה באוניברסיטת מיין ולאחר מכן עברה לאוניברסיטת מידל טנסי. הממוצעים שלה בכלל עונות עומדים על 11.9 נקודות, 3.7 ריבאונדים ו-2.6 אסיסטים עם אחוז מרשים לשלוש העומד על 35%. בעונתה האחרונה במידל טנסי היא הייתה שותפה למעשה להיסטוריה, שכן זו הייתה הפעם הראשונה שהמכללה הגיעה לארבע האחרונות בטורניר משמעותי (WNIT). סער, בוגרת כל הנבחרות הצעירות של ישראל, היא בוגרת האקדמיה של וינגייט, וב־2019 רשמה הישג מרשים בטורניר אליפות אירופה דרג ב' עד גיל 20 כשסיימה ראשונה הן בדירוג הקלעיות (18)  והן בדירוג מוסרות האסיסטים (5.3).
רמת השרון תהיה קבוצת הבוגרות השנייה של סער בישראל, לאחר שבעונת 2016/17 הייתה חלק מהסגל של מכבי רעננה בזמן שהייתה עדיין תלמידת תיכון. "דור מגיעה אלינו אחרי חמש שנים בליגת המכללות, והיא ידועה במוסר עבודה גבוה", ציינה מאמנת הקבוצה דניאלה ראובן, "היא גם ידועה במנהיגות ובנחישות בלתי מתפשרת לניצחון, ואין לי ספק שהיא תהיה תוספת משמעותית לסגל שלנו".