יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה אליצור ויראלי תל אביב

ארבע מי יודע

חצאי גמר הפלייאוף של ליגת אתנה ייצאו היום לדרך, אחרי שכבר אתמול במסיבת העיתונאים לא חששו בראשל"צ, חיפה, אשדוד ורמלה להכריז שהמטרה הסופית היא הצלחת
14/03/2022
ארבע מי יודע
רגע השיא של עונת 2021/22 כבר כאן. שתי סדרות חצאי גמר הפלייאוף ייצאו הערב לדרך במתכונת של הטוב מחמישה משחקים, כאשר מי שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון, הפועל ראשל"צ, תארח (21:00) במשחק הראשון את אליצור נווה דוד רמלה, עליה גברה בנקודה בלבד במחזור האחרון של העונה. עוד קודם לכן (18:30) תארח השנייה בטבלה, מכבי הפניקס חיפה את מכבי בנות אשדוד, שסיימה את העונה במקום השלישי. "זאת הייתה עונה מטורפת, התמודדנו בה עם לא מעט קשיים. אני מאחלת לנו בריאות, ושנתחיל מחדש לכוחות מחודשים", אמרה אתמול יו"ר מנהלת הליגה, הילה קניסטר בר דוד במסיבת העיתונאים שארגנה המנהלת לרגל המעמד.מאמני וקפטניות הקבוצות שהגיעו כמובן למסיבת העיתונאים ולא חששו לצאת בהצהרות. "בראיון בתחילת העונה אמרתי שאנחנו פלטפורמה לשחקניות לפרוח, אבל זה לא סותר לזכות באליפות. המטרה הראשונה שלי היא קודם כל לטפח שחקניות שיגיעו לרמות הגבוהות", אמר מאמן ראשל"צ, זיו ארז. לדברים אלו הוסיפה הקפטנים שלו והמצטיינת העונה, ג'ני סימס: "'זיו המשוגע' הוא מי שמניע את התרבות שיש בקבוצה הזאת. יש לנו שחקניות צעירות שמתפתחות והופכות לכדורסלניות מצוינות. התמודדנו טוב מאוד עם הקורונה, וזה משהו שקורה בכל העולם, הולך להיות קרב קשה".
מנגד, מאמנת רמלה, שירה העליון, ממש לא עומדת לוותר בקלות על האפשרות להגיע לגמר הפלייאוף. "הייתה לנו עונה פחות טובה, אבל מבחינתי ביום שני העונה נפתחת. רמלה מועדון מפואר, אני מאמינה בשחקניות שלי. מולנו עומדת קבוצה עם מאמן ותיק וה-MVP. קבוצה שניצחה אותנו פעמיים, אנחנו מגיעים בלי יתרון ביתיות אבל הכול פתוח"."אנחנו חדשים במעמד", אמר מאמן מכבי הפניקס חיפה, עומרי צירלין, "אבל אנחנו כן רצינו וכיוונו לפיינל פור, ואני שמח שהגענו לזה. מאוד חשוב לנו שחקניות בית כמו שיש לנו, ומאוד חשוב לנו לייצר צביון ישראלי בקבוצה. אנחנו מצפים מול אשדוד שהקהל ייתן לנו את הדחיפה שאנחנו צריכים".
במקביל למשחקה בין חיפה ואשדוד יסיימו ארבע קבוצות הבית התחתון את העונה הסדירה שלהן, לאחר שכבר הוכרע שאליצור ויראלי ת"א תשוב לליגה הלאומית אחרי עונה אחת בליגה הבכירה. השחקניות של דניאלה ראובן ייפרדו מליגת העל במשחק חוץ מול האלופה מכבי רמת גן, בשעה שאליצור סיגלית רווה אסתטיקס חולון תארח את בנות הרצליה.