קורי קאר מונה למאמן בנות הרצליה
קורי קאר מונה למאמן בנות הרצליה
קבוצת הנשים בכדורסל של בנות הרצליה החתימה את כדורסלן העבר קורי קאר (42) למאמן הקבוצה. איזי צ'יניאו, מנכ"ל המועדון: "קאר התאים בצורה מושלמת לרוח המועדון, לאווירתו ולמטרותיו".
מאת: עורך האתר     15/05/2018

קבוצת הנשים בכדורסל של בנות הרצליה החתימה את כדורסלן העבר קורי קאר (42) למאמן הקבוצה בעונת המשחקים הקרובה 2018/2019.

קאר, ששיחק עונה אחת בשיקאגו בולס מה-NBA, הגיע לישראל במעמד של שחקן זר בשנת 2000 לעירוני רעננה, ומאחוריו עבר עשיר במספר קבוצות בינהן הפועל חיפה-רמה"ש, מכבי גבעת שמואל, עירוני אשקלון, עירוני נהריה, הפועל ת"א, מכבי חיפה עמה זכה בתואר האליפות בעונת 2012/2013  ועירוני נס ציונה. בשנת 2009, אחרי שבע עונות בליגת העל ובהיותו נשוי לישראלית קיבל אזרחות ישראלית.

בשנים האחרונות, חרף גילו,שיחק קאר בליגה הלאומית ובליגה הארצית, כשאת שתי העונות החולפות העביר במדי הפועל עכו מהליגה הארצית. בשלוש העונות האחרונות אימן במחלקות הנוער של גבעת שמואל וגדרה. בעונה הנוכחית שתי הקבוצות זכו באליפות.

"כבוד גדול עבורי להצטרף לבנות הרצליה. אני עוקב אחר כדורסל הנשים שנים רבות, לצד היותי חלק מכדורסל הגברים בישראל. זהו רגע גדול עבורי". לא הרבה אפרו-אמריקאים אימנו במהלך ההיסטוריה של הכדורסל הישראלי. נפלה בחלקי זכות אדירה להתחיל בקריירת אימון לאחר למעלה מ-20 שנות משחק מקצועני. אני מודה להנהלה והצוות המקצועי של בנות הרצליה על ההזדמנות שקיבלתי" .

 איזי צ'יניאו, מנכ"ל המועדון, אמר: "אנו גאים בכך שקורי קאר, שחקן בעל עבר מפואר בכדורסל הישראלי, האירופאי וב-NBA, החליט להתחיל את דרכו בבנות הרצליה כמאמן בליגה הבכירה לנשים בכדורסל. בפגישות שקיימנו עמו התאים קאר בצורה מושלמת לרוח המועדון, לאווירתו ולמטרותיו בקידום ובפיתוח שחקניות ישראליות צעירות, בזכייה בתארים ובייצוג העיר הרצליה בכבוד. בחרנו בקורי קאר לעבוד אתנו הקיץ כמאמן אישי והחיבור המוצלח עם השחקניות עזר לנו לקבל את החלטת מינויו כמאמן ראשי של הקבוצה.אני בטוח שבחירה זו תוכיח את עצמה, וקאר יהפוך לחלק ממשפחת בנות הרצליה לשנים רבות."

המנהל המקצועי עמית הלמן אמר: "קאר התחיל לעבוד עם השחקניות הצעירות שלנו לפני כחודש וחצי. ברגע שראינו את התשוקה האדירה שלו, היכולות המקצועיות והחיבור הנהדר עם השחקניות היה זה טבעי לתת לו את ההזדמנות להוביל את המועדון למקומות שאנחנו רוצים להגיע אליהם. אסור לשכוח שלקאר ניסיון עשיר מאוד כשחקן בליגת העל וב-NBA שהתאמן אצל גדולי המאמנים בעולם. הרצון העז שלו לתרום מכישוריו ונסיונו לקידום השחקנית הישראלית משתלב היטב עם רוח המועדון".