מאיה איסרוב: בריטני סייקס פנומינלית
מאיה איסרוב: בריטני סייקס פנומינלית
מאיה איסרוב בראיון מיוחד אחרי הניצחון של הפועל רוני פ"ת על מכבי רעננה מנסה להתרגל לפרידה מבריטני סייקס, כוכבת הקבוצה ומלכת הסלים של הליגה, שעזבה לטורקיה.
מאת: עורך האתר     26/12/2017

מאיה איסרוב, שחקנית הפועל רוני פ"ת בת 27, 1.70 מ', היתה מהבולטות בקבוצתה בניצחון על מכבי רעננה 67:73. איסרוב קלעה 12 נקודות, חילקה 3 אסיסטים וסחטה 3 עבירות ב-32 דקות. לאיסרוב זו קדנציה שנייה בהפועל רוני פ"ת וב-10 השנים האחרונות ה.יא הספיקה לשחק בין היתר במועדונים כמו אליצור חולון, אליצור נתניה, מכבי רמת חן ואליצור נווה דוד רמלה.


מאיה איסרוב. 12 נקודות
 
 
מאיה, במשחק האחרון מול רעננה קלעת 12 נקודות וב-3 המשחקים שקדמו לא קלעת . איך את מסבירה את זה?
"במשחק האחרון שיחקתי יותר והיה לי יותר זמן לצבור ביטחון ואחרי הסל הראשון צברתי עוד ביטחון והמאמן נתן להמשיך ולשחק וזה הצליח לי".
 
 
העונה אתן עם 6 נצחונות ו-7 הפסדים. איך להתאמן אצל המאמן גיל סלע?
"גיל הוא מאמן שמקשיב לשחקניות שלו. הוא מאמן מאד גמיש וקשוב ויש לו שיתוף פעולה עם השחקניות וזה מה שעובד. אנחנו השחקניות מרגישות מה קורה על המגרש והוא כמאמן נותן את הטון ומאפשר לנו להשמיע את הדעות שלנו וזה מאד חשוב בעיני".


בריטני סייקס. עזבה לטורקיה
 
איך זה לחזור לפ"ת לקנדצייה שניה. מה השתנה?
"כלום לא השתנה. אותו הדבר. יציבות זה טוב. פתח תקווה קבוצה יציבה".
 
 
מה עושה חוץ מכדורסל?
"סיימתי לימודי תואר שני בהתנהגות ופיתוח ארגוני ואני עובדת ב- Manpower Care כרכזת של העובדים הזרים. עושה השמות של עובדים זרים למטופלים שצריכים עזרה. זה מעניין ומספק לעזור לאנשים. אני נהניתי מהעבודה".
 
 
מה מיוחד במרקם הקבוצתי של פתח תקווה העונה?
"אנחנו קבוצה מאד צעירה. הביאו שתי זרות שהן WNBA ועוד זרה ששיחקה איתן בקולג' ויש ביניהן חיבור מאד טוב. גם הישראליות בקבוצה נותנות תרומה משמעותית בכל משחק וכשיש שיתוף פעולה כולן פועלות לאותה המטרה וזה בא לידי ביטוי בביטחון של השחקניות. מגיעה מילה טובה למאמן שלנו גיל סלע שידוע בהחתמת שחקניות זרות טובות מאד. גיל יודע להחתים שחקניות והוא דאג לכך שהזרה הכי טובה בארץ תשחק אצלנו".


פנומינלית. בריטני סייקס
 
 
את מתכוונת לבריטני סייקס?
"כן. היא פנומינלית. אין דברים כאלה. יש לה רמת אתלטיות שלא רואים בליגת הנשים בארץ ויש לה דרייב והיא עובדת קשה ויש סיבה שהיא במקום שבו היא נמצאת היום".
 
 
את מתכוונת לזה שהיא שוחררה אתמול מהקבוצה?
"כן. מול רעננה היה המשחק האחרון של בריטני סייקס בארץ והיא עזבה לטורקיה. היא ביקשה להשתחרר והאגודה לא רצתה לעמוד בדרכה והיא שוחררה".
 
 
את יודעת מי תחליף אותה?
"לא, אבל יהיה קשה להיכנס לנעליים של בריטני סייקס."
 
האם בעקבות העזיבה של בריטני סייקס את אמורה לקבל חלק משמעותי יותר בקבוצה?
"אני לא חושבת שזה קשור. תגיע זרה חדשה שתחליף אותה ובליגה שלנו הזרות משחקות 38-40 דקות ובטח בקבוצות הקטנות ואני מקווה שהזרה שתגיע במקומה תהיה סקוררית כי בריטני משכה את כל האש. אני מקווה שתהיה מישהי שלא נופלת ממנה".
 
איך זה לשחק עם אלכסיס פטרסון ושאקיה לירי?
"הן מאד נחמדות. שאקיה בגילי ואלכסיס בת 22 ומאד צעירה. שתיהן יודעות להתנהל עם הכדור. הן באות לנצח בכל משחק ועם הזמן זה יתחבר לכולנו ויהיה כייף".

 
הליגה השנה מאד צפופה. מה המטרות שלך ושל הקבוצה?
"אני רוצה 1-6. לפחות פלייאוף עליון ואני לא רואה סיבה שזה לא יקרה. הכל תלוי בבנות וב-איך נבוא למשחק. זה תלוי רק בנו. יהיה קשה להיכנס לנעליים של בריטני סייקס אבל אני בטוחה שיביאו מישהי ראויה שתתחבר אלינו".


מאיה איסרוב. באות להילחם
 
במחזור הבא מצפה לכן משחק מול מכבי רמת חן/בליך בחוץ. סרט מלחמה?
"יהיה קשה בלי בריטני אבל זה משחק שאנו מגיעות אליו בלי לחץ ואין לנו מה להפסיד. אנחנו באות להילחם ולשחק את המשחק שלנו והמטרה לנצח. על הנייר אנו אנדרדוג אבל כבר ניצחנו העונה את רמת חן/בליך וראינו  שהשד לא כזה גדול. אני חושבת שיש לנו סיכוי".