אופיר בנט: חייבים לנצח
אופיר בנט: חייבים לנצח
ראיון מיוחד עם אופיר בנט מבנות הרצליה שקלעה 19 נקודות במשחק ההפסד מול מכבי רעננה 60:58. על האהבה הגדולה שיש במועדון וגם על התחושות שלה לקראת המשחק במחזור הבא מול מכבי רמת חן/בליך.
מאת: עורך האתר     22/12/2017

אופיר בנט, בת 21 , 1.68 מטר מבנות הרצליה, קלעה במשחק מול מכבי רעננה 19 נקודות ב-31 דקות ולמרות ההפסד לרעננה 60:58 היא אחת מהשחקניות הצעירות והמרעננות של הקבוצה ושל הליגה. בנט צלפה מול  רעננה 2-2 ל-3 נקודות, סחטה 5 עבירות וגם קלעה 5-5 מהעונשין. תפסנו אותה לראיון מיוחד.


 אופיר בנט.  הרצליה
 
אופיר התחילה לשחק במסגרת הבוגרת בגיל 16, בליגה הלאומית עם בנות הרצליה, אחרי הפירוק של בנות השרון ומשם עלתה לליגת העל. היא משחקת עונה חמישית בליגת העל ובכל השנים בבנות הרצליה.


בנות  הרצליה. 

איך זה להיות שחקנית בית בהרצליה?
"אני חושבת שהמועדון בראשות איזי צ'יניאו הוא המועדון הכי טוב בארץ וזו לא קלישאה. וכשאני אומרת הכי טובים בארץ זה  לא בהכרח ברמה המקצועית אלא ברמה הערכית של מה שהמועדון משדר מבחינת ערכים.  מבחינתי הרצליה זה הבית השלי וזה ממש לא קלישאה. הקשר שלי עם ההנהלה, עם איזי ועם עמית הלמן וכל הנפשות הפועלות באגודה הוא הרבה מעבר והם כמעט משפחה. יש אהבה מאד גדולה. יש  לי הערכה שקשה לי לתאר במילים למועדון הזה. אני  רוצה לתת את הקרדיט לכל מי שפועל במועדון הזה כי הרצליה זה בית".
 
מה קרה במשחק מול רעננה.  הייתן ממש קרובות לניצחון?
"היתה לנו זריקה שלא נכנסה שהייתה יכולה להקפיץ אותנו להפרש גדול שיכול היה לסיים את המשחק. היתה גם שריקה לפאול וחוץ מהאיבוד בסוף אני לא רואה טעות קריטית שעשינו.  המשחק היה צמוד ובכדורסל קורים דברים לא צפויים".


הרצליה זה בית.

מול רעננה שיחקת 31 דקות וקלעת 19 נקודות שזה שיא מבחינתך. איך מסבירה את זה?
"כשאני משחקת אני לא באמת חושבת על זה. אני נהנית לשחק. כייף לי שאני על המגרש ושאני רצה ומשחקת אני בכלל לא מסתכלת על הנקודות שאני עושה. חשוב רק לנצח. וגם חשוב לתת גם לנוגה פלג פלץ את הקרדיט על כך שעשתה 27 נקודות במשחק הקודם. אנחנו כולן ביחד באות לנצח ומבחינתי אני, מאד פשוט - מבאס לשבת על הספסל וכייף לשחק".


נוגה פלג פלץ, בריאנה ריצ'רדסון ו-אופיר בנט

איך זה לשחק עם בריאנה ריצ'רדסון, מתי אג'בון וניקי גריין?
"אני יכולה לומר שמכל השנים שאני בליגת העל  אלה הזרות לא רק הכי נחמדות אלא גם הכי מדהימות. לכל אחת מהן אישיות מאד מעניינת. הן נשים מאד טובות וכייף לדבר איתן. טובות לב, חברתיות, חיוביות. מפרגנות. אנחנו מזמינים אותן לארוחות שישי ומבלות איתן ומבחינה אישיותית הן משהו נדיר. אני מאד אוהבת את שלושתן".

ספרי על שיתוף הפעולה עם ליעד סואץ קרני, מרים חנון וליעד אורבך
" יש לנו חדר הלבשה מגובש ויש אהבה מדהימה בין הבנות בקבוצה. לצערי זה עדיין לא בא לידי ביטוי מבחינה מקצועית אבל מבחינה חברתית בקבוצה כולם אומרים שיש לנו אחלה חדר הלבשה ויש אהבה מאד גדולה בין הצעירות לוותיקות, וזו העונה הכי כייפית. הכל מתחבר ומשתלב מבחינה חברתית ואני אוהבת את כולן".

איפה את רוצה להיות עוד כמה שנים?
"האמת שאני לא יודעת. השנה התחלתי תואר באוניברסיטת תל אביב ואני לומדת מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים . אני  עדיין מתלבטת לאיזה כיוון אני רוצה ללכת. אני יודעת שבחו"ל אני לא רוצה כרגע לשחק ואני עדיין מנסה להבין לאן אני רוצה לקחת את החיים שלי. אין לי מושג איפה אהיה  וכנראה ב-4 השנים הקרובות אהיה בסביבה".

לאן הפנים של הרצליה העונה?
"לתת את הכי טוב ולנסות להיכנס לפלייאוף. פשוט לבוא לנצח כל משחק בלי לתת לזה שמות".

מה יחשב מבחינתך כהישג?
"להיכנס לפלייאוף זה מאד כבוד ואם נגיע לפיינל פור זה יהיה הישג מאד גדול".
 
מה היית רוצה לשפר במשחק שלך?
"אני לא רוצה לדבר על הרמה המקצועית. אני רוצה להיות יותר שמחה, ליהנות יותר מהמשחק, להיות רגועה. ולהיות שמחה ומאושרת".
 
בשבוע הבא יום שני משחק נגד רמת חן. מה צפוי לנו?
"חייבים לנצח, נקודה. אנחנו מאד אופטימיים ומאד רוצות. זה נכון שעדיין לא הצלחנו לחבר שהדברים המקצועיים יעבדו עד הסוף. אלו דברים שנצטרך לעבוד עליהם וננסה לדחוף כי אין ברירה".