שירה העליון: "יש לנו ישראליות מצוינות"
שירה העליון: "יש לנו ישראליות מצוינות"
ראיון מיוחד עם המאמנת שירה העליון לאחר הניצחון על אליצור חולון בחוץ 74:81.
מאת: עורך האתר     14/12/2017

שירה העליון: "יש לנו ישראליות מצוינות והן פקטור מאד גדול בתוצאות שלנו"
 
שירה העליון, מאמנת מכבי רמת חן/בליך, הובילה בעונה שעברה את קבוצתה לסדרת גמר הפלייאוף וזכתה בגביע המדינה. העונה היא עם מאזן של 6 נצחונות ו-4 הפסדים, לעומת מאזן של 22 נצחונות ליגה ו-7 הפסדים אשתקד. 
 
לשירה העליון זו עונה שלישית במכבי רמת-חן/בליך והיא גם מאמנת נבחרת העתודה של ישראל. אתמול גברה קבוצתה בחוץ 74:81 על אליצור חולון. תפסנו אותה לראיון.


 שירה העליון. אופטימית לגבי ההמשך. 

לא קל היה להגיע לחולון ולעשות ניצחון חוץ על הראשונה בטבלה?
"כן .אין ספק שלשחק מול חולון בחוץ זה לא קל אבל לאור איך שהעונה מתפתחת שום משחק ליגה הוא לא קל וכל קבוצה יכולה לנצח את השנייה. לראייה התוצאות במחזורים האחרונים לכל משחק צריך להגיע מוכן אחרת אתה מפסיד ולא משנה מול מי אתה משחק".


טיירה ראפין פארט.  רמת חן/בליך.

הזרות של רמת חן/בליך קלעו 49 נקודות בניצחון על חולון לעומת 48 נקודות של הזרות של חולון. מה זה אומר?
"כמאמנת אני לא נוטה לחלק את הקבוצה לפי תעודות זהות ופחות מתעסקת בזה. אנחנו מקשה אחת. אין ספק ככל שיש ישראליות דומיננטיות תהיה קבוצה חזקה יותר. יש לרמת חן השנה ישראליות מצוינות והן פקטור מאד גדול בתוצאות שלנו. וכשהן טובות הקבוצה מנצחת".  
 
במשחק מול חולון השחקניות הישראליות שלך, למרות שאת אומרת שאת לא אוהבת להתייחס לתעודות זהות, קלעו 32 נקודות ביחד. האם את מרוצה?
"בהתייחס לאתמול אני מרוצה מ-איך שהגענו אנרגטית אחרי הפסד ואני כן מרוצה מהתפוקה של הבנות, אבל אני חושבת שיש לנו עוד הרבה מקום לשיפור ברמת היכולת והדינמיקה הקבוצתית. אני מאד מעודדת כי יש חומר אנושי מאד טוב בקבוצה ולמרות שהיו כמה הפסדים עדיין אפשר לראות שיש מחוייבות , מקצוענות ורצון ללמוד ולהשתפר . אני אופטימית לגבי ההמשך. ככל שהזמן יעבור אנחנו נתפתח. אנחנו צריכות זמן וכמערכת יש לנו סבלנות".
 

סיאניה צ'ונג. 12 נקודות.

הצלחת לעצור את הכוכבת של חולון סיאניה צ'ונג על 12 נקודות בלבד. מאמץ קבוצתי?
"במשחק הראשון שלנו העונה מול חולון, וזאת הזדמנות לתת קרדיט לחולון על הסיבוב ראשון שלה, צ'ונג קלעה 39 נקודות, הפקנו את הלקחים ועשינו את ההתאמות הנכונות ברמה ההגנתית".
 

שי דורון. השחקנית הישראלית הבכירה.

שי דורון חוזרת לליגה עם אשדוד. האם זה יהיה שובר שוויון?
"בשנים האחרונות שי דורון הוכיחה שאיפה שהיא נמצאת היא זוכה בתארים ,שי שחקנית עם הרבה ניסיון וללא ספק הישראלית הבכירה שלנו בליגה.
אני חושבת שככל שהליגה תתקדם נראה כיצד זה מתחבר כי כבר הוכח ששמות לבד זה לא מספיק. באופן כללי אני מאמינה שהחיבור בקבוצה הוא מה שבאמת חשוב".
 
בתקופה האחרונה מסתמנת מגמה של שילוב יותר צעירות בליגה? ואיך זה משפיע על הנבחרת?
"אני חושבת שהתהליך שקורה בשנה האחרונה הוא תהליך מבורך מבחינת השחקניות הישראליות. אנחנו רואים הרבה ישראליות צעירות שעושות פריצה , דומיננטיות ומשפיעות ויש לא מעט כאלה בהרבה קבוצות וזה כייף לראות אותן מתפתחות. הכדורסל הישראלי היה צמא לזה וזה תהליך שגם בנבחרת צריך לבוא לידי ביטוי בשנים הקרובות.
 
נחזור לרמת חן/בליך. מי השחקנית שהיית נותנת לה את הכדור האחרון במשחק?
"יש לנו כמה שחקניות מאד התקפיות בקבוצה וביום נתון כל אחת מהן יכולה לקחת את הכדור האחרון ואני ארגיש 100% ביטחון לתת לה אותו"


רועי אייזנברג. מפרגן. 

רועי אייזנברג, מאמן אליצור חולון, החמיא לך ואמר שלשחק נגדך זה כמו בקרב שמ-חט. איך מכינה את עצמך למשחקים?
"במציאות של היום לקבל הכרה ופרגון מקולגה זה לא מובן מאליו וכייף לשמוע. אני מכירה את הליגה על בוריה ומשתדלת להכין את הקבוצה בצורה המקסימלית למשחקים. לא פחות חשוב בעיני להיות גמיש תוך כדי תנועה ,לעשות את ההתאמות ולהגיב בהתאם למצב בזמן אמת . לא תמיד הדברים מסתדרים כפי שאתה מתכנן אבל זו הדרך שלי ואיתה אני הולכת ".


שירה העליון. להגיע לזמן הנכון בכושר הכי טוב

מה הכיוון של רמת חן/בליך העונה?
"הכיוון כרגע מבחינתנו הוא לעשות סיבוב שני יותר טוב מפתיחת העונה שלנו שהיתה פחות טובה ברמה של התוצאות. המטרה לעשות סיבוב יותר יציב ולצמוח תוך כי תנועה. העונה היא ריצת מרתון עם עליות וירידות ,החוכמה היא להגיע לזמן הנכון בכושר הכי טוב וזה מה שהכי חשוב מבחינתנו".