​שיר תירוש: "המאמן לירון שרף סומך עליי ומאמין בי"
​שיר תירוש: "המאמן לירון שרף סומך עליי ומאמין בי"
הכירו את שיר תירוש ממכבי רעננה. רק בת 18 וכבר אחת השחקניות הבולטות העונה בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל.
מאת: עורך האתר     05/12/2017

שיר תירוש ממכבי רעננה, רק בת 18 וכבר אחת השחקניות הבולטות העונה בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל. תירוש משחקת עונה שנייה בבוגרות של רעננה, שכרגע נמצאת עם מאזן של 5 נצחונות ו-3 הפסדים. היא שיחקה בנבחרת הנערות של ישראל ואמורה להצטרף בקיץ לסגל נבחרת העתודה. במשחקה האחרון, במסגרת המחזור ה-8 של הליגה, קבוצתה אמנם הפסידה ל-א.ס שיין נדל"ן רמת השרון 63:58 אך גם הפעם היתה מהבולטות על הפרקט.

תירוש קולעת העונה 9.6 נקודות למשחק, קולטת 4.6 ריבאונדים בממוצע ומחלקת 2 אסיסטים למשחק. בעונה הקודמת, לשם השוואה, הממוצעים שלה עמדו על 5.7 נקודות, 1.8 אסיסטים ו-1.5 ריבאונדים.


שיר תירוש. רוצה לשפר את ההגנה

שיר, נראה שאת מקבלת העונה הרבה מאד דקות ברעננה. איך הגעת לזה? איך מסתדרת עם האחריות?
"זו אחריות גדולה. אני מרגישה שהמאמן לירון שרף סומך עליי ומאמין בי ואני נותנת הכל כדי לעשות כמה שיותר טוב במשחק וגם כדי לעזור לנהל את המשחק. בסה"כ אני עושה את מה שאני יודעת".

באפריל את מתגייסת לצה"ל? איך זה ישפיע על ההמשך?
"כרגע אני אמורה להתגייס לתפקיד שלא יאפשר להמשיך עם הכדורסל ואני לא יודעת מה יהיה. אני מנסה לשלב בין הכדורסל לצבא ובכל זאת אני מאד רוצה לעשות תפקיד משמעותי בצבא".
 
ספרי לנו על הצדדים החזקים שלך. באיזה תפקיד את אוהבת לשחק?  
"אני בעקרון משחקת בעמדה  2. אני קולעת הרוב מ-3 נקודות וזה מה שאני עושה. .אני גם שומרת ולוחצת ולוקחת מה שנותנים".
 
איזה נקודות במשחק שלך את רוצה לשפר?
"אני רוצה לשפר את ההגנה שלי. באחד על אחד יש עוד מה לשפר. בהתקפה, שאיפתי לחזק יותר את ראיית המשחק שלי, זיהוי המצבים וקבלת ההחלטות".


 המאמן לירון שרף. מעניק ביטחון. 

איך זה לשחק אצל המאמן לירון שרף?
"לירון מאמן אותי שנה שנייה. הוא מעניק ביטחון. הוא מדבר ומדרבן ואני מרגישה מאד בטוחה אצלו. הוא נותן לי גב ומאפשר לזרוק את הזריקות שלי ולא חוסם אותי בשום דבר. לירון שרף מאמין בי".
 
לאן את רוצה להגיע?
"בעקרון לרמות הכי גבוהות. אני מאד שואפת לזה אבל חושבת גם על השירות הצבאי. כרגע אני מכוונת לפלייאוף ומקווה שנצליח כמה שיותר כקבוצה.  באופן אישי אני שואפת להיות בנבחרת ישראל. עד היום הייתי בנבחרות הצעירות וחשוב לי להמשיך ולייצג את המדינה אבל קודם זה צבא וזה מה שעומד כרגע על הפרק".
 
לאן רעננה יכולה להגיע העונה?
"אני מאמינה שאנחנו נעלה לפלייאוף עליון אם נמשיך כמו שהתחלנו אז אולי גם פיינל פור".
 
איך זה לשחק עם זרות מצוינות כמו קאריסמה פן ואריאל אדוארדס?
"בתכל'ס זה כייף וזה כן בונה אותי כי יש להן הרבה ניסיון גם באירופה. קאריסמה מכוונת אותי הרבה ונותנת לי הערות. אני מקשיבה לה".
 
 צילומים: מגד גוזני, מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל.