​עדן רוטברג: "מנטליות יותר חזקה מיכולת"
​עדן רוטברג: "מנטליות יותר חזקה מיכולת"
ראיון השבוע עם עדן רוטברג, שקלעה את סל הניצחון של א.ס רמת השרון מול הפועל רוני פ"ת 77:80 במסגרת המחזור ה-7 של ליגת אתנה ווינר לנשים.
מאת: עורך האתר     28/11/2017

עדן רוטברג, בת ה-19, שחקנית נבחרת ישראל ורכזת א.ס רמת השרון היתה חתומה אתמול על הניצחון החשוב של קבוצתה 77:80 על הפועל רוני פ"ת,  אחרי שקלעה שלשה מנצחת על הבאזר במשחק במסגרת המחזור ה-7 בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל.

רוטברג קלעה עד כה העונה לרמת השרון 13.7 נקודות בממוצע למשחק, בתוספת 2 אסיסטים ו-2 כדורים חוזרים לערב ונחשבת לאחת המנהיגות הצעירות של הקבוצה.

בעונה שעברה (2016/2017) היא שיחקה בהפועל זכרון/מעגן שם קלעה 9.4 נקודות למשחק ועונה קודם לכן שיחקה באליצור חולון עם ממוצע של 3.3 נקודות למשחק.
 
עדן, תארי לנו את השניות האחרונות במשחק הניצחון מול פתח תקווה. סל הניצחון
"5 שניות לסיום שי קלי הישוותה ל-77-77 אחרי סל ועבירה והלכה לקו העונשין .לפני הזריקה שלה מהקו המאמן, נמרוד מיטל הכניס אותי לפרקט לשניות האחרונות.  שי החטיאה את העונשין .הגבוהה שלנו לורין ארווין לקחה ריבאונד התקפה. אני בדיוק עמדתי בצד. היא מסרה לי. לא חשבתי יותר מידי. ידעתי שאין זמן וחייבים לזרוק . פשוט זרקתי וזה נכנס.  זה היה סל ניצחון ראשון שלי ברמת השרון. בעבר היו לי סלי ניצחון כמו סל הניצחון בנבחרת, לפני שנה נגד סלובקיה, שהיה נקודה ליריבה. עשו עליי פאול על הבאזר וקלעתי אז מהקו ".


 עדן רוטברג. בפעולת הגנה. 

מה זה בשבילך להגיע מקבוצה שרק עלתה ליגה לקבוצה בעלת מסורת ולהיות שחקנית מובילה?
"זה כבוד גדול. באמת להגיע לאגודה כזו במיוחד שאני יודעת מה העבר שלה וכל התארים שלה. לדעתי זה מאד מכובד ויפה להגיע לרמת השרון. אני חושבת שהעונה הסיטואציה היא קצת אחרת מהשנים שעברו אבל אני מאמינה שזה אתגר ושיהיה טוב".
 
מאיפה את לוקחת את האנרגיות ואת תכונות המנהיגות?
"אני חושבת שפשוט זה חלק ממני. אני תמיד אומרת ומאמינה שמנטליות יותר חזקה מיכולת. זה לא אומר שלא צריך יכולת אבל המנטליות מכריעה".


 עדן רוטברג. יש ברמת השרון אופי.

מה שאיפות שלך ולאן את רוצה להגיע?
"התחלתי עם מטרה להגיע לנבחרת ישראל ובאמת השנה זה קרה וזה חלום. השאיפות שלי הן להיות שחקנית משמעותית בנבחרת ישראל ולהוביל ואני מאמינה שעם השנים ועם הניסיון זה יבוא.  עם רמת השרון אני רוצה שנגיע לפלייאוף העליון".  
 
את מגיעה ממשפחה של כדורסל?
"האמת שכן. אבא, בני רוטברג, היה שחקן במכבי ת"א בנוער אצל צביקה שרף. אחותי, מעיין, גם כן שיחקה במעגן מיכאל ובכלל כל המשפחה מאד תומכת בי וכולם עוקבים אחריי".
 
מה הנקודות הייחודיות כשחקנית שאת רוצה לשפר?
"אני חושבת שאני צריכה לשפר את ההגנה שלי  וגם להתחזק פיזית כי זה מאד יעזור לי".
 
איך זה לשחק לצד שחקניות כמו אלכס הארדן ושאר השחקניות ברמת השרון?
"את אלכס אני מכירה משנה שעברה. שיחקנו ביחד במעגן מיכאל . לגבי רמת השרון כל הקבוצה שלנו זה חיבור מדהים. אנחנו קבוצה עם אופי. גם הישראליות וגם הזרות. אופי זה חלק מהמשחק והשנה יש ברמת השרון אופי".
 
צילומים: עודד קרני מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל