נעמה שפיר: אנחנו יכולות להתמודד עם כל קבוצה
נעמה שפיר: אנחנו יכולות להתמודד עם כל קבוצה
ראיון השבוע עם נעמה שפיר, שרשמה הופעה נהדרת בניצחון רמלה על האלופה מאשדוד 71:79.
מאת: עורך האתר     21/11/2017

נעמה שפיר, קפטנית אליצור נווה דוד רמלה, עלתה לפרקט עם מסיכה מיוחדת במשחק הניצחון על מכבי בן בנות אשדוד 71:79  במשחק חוץ  ולמרות שני סדקים באפה תרמה שורה סטטיסטית נהדרת של 11 נקודות (שתי שלשות), 4 ריבאונדים, 2 אסיסטים, 2 חטיפות ו-100% מקו העונשין (3-3) ב-34:37 דקות.
 
נעמה איך ההרגשה לנצח את האלופה מאשדוד?
"לנצח זה תמיד כייף.  ולמרות שבסופו של דבר מדובר בעוד משחק ליגה והניצחון הזה שווה לעוד ניצחון ליגה יש פה עניין של מסורת ורמלה נגד אשדוד זה משחקים שתמיד כייף לשחק ושהקהל מאד נכנס לעניין אז זה מוסיף קצת לאווירה ולשמחת הניצחון".


 
האם יש בניצחון הזה מסר לקראת השלבים המתקדמים של העונה?
"אני חושבת שזה בעיקר נותן לנו ביטחון שאנו בכיוון הנכון ושאנחנו יכולות להתמודד עם כל קבוצה בליגה וצריכות לכוון הכי גבוהה שאפשר. ובאמת להחזיר את רמלה למקומות היפים שהיתה בשנים עבורו".
 
עד כמה היה לך קשה לשחק עם המסכה?  נראה שזה לא ממש הפריע לך לקלוע שלשות חשובות ולקלוע סלים חשובים.
"נוראי. זה ממש לא נוח. אבל הנוחות פחות חשובה. זה מאד מגביל בראייה, זה לא אידיאלי ומקשה אבל זה המצב ואיתו צריך להתמודד. ניסיתי להוציא את המקסימום ואני חושבת שנהנינו ממשחק שהרבה שחקניות שלנו תרמו ברגעים שונים. אז כשיכולתי זו הייתי אני אבל בשלבים ארוכים של המשחק אלה היו שחקניות אחרות בהן שלוש הזרות שלנו וגם דזרי פדר ו-נועה גנור, כך שנהנו מתרומה של הרבה שחקניות".
 
מתי את מורידה את המסכה?
"אני לא יודעת. אני צריכה לראות איך האף מחלים. כרגע הוא מאד רגיש וכל מכה עלולה לייצור נזק חמור יותר ומזה אני מנסה להימנע".
 
איך זה להתאמן ולשתף פעולה עם המאמן אלי רבי? 
"אני מאד נהנית מאלי. קודם כל הוא בנאדם טוב שכייף לעבוד איתו. יש לו את הניסיון והוא יודע מה הוא רוצה. יש לו אפס אגו ובעיקר אני מרגישה שיש בינינו שיתוף פעולה מלא. אני מרגישה בנוח להגיד לו כל מה שאני חושבת והוא נותן את המקום לשתף ולהתייעץ".


 
איך זה לשחק בקבוצה אחת עם כוכבות כמו אדוט בולג'ק, סידני קרטר וג'יני סימס?  
"אני חושבת שיש לנו שלוש זרות שאולי לא שמעו עליהן והן לא הכוכבות הכי גדולות על הנייר אבל אפשר לראות מהמשחק אתמול שהן לא נופלות מזרות אחרות ואני חושבת שככל שהעונה תתקדם נוכל לראות מהן דברים יותר מרשימים".
 
בשבוע הבא מתוכנן לכן משחק בית מול הפועל ראשל"צ ואתן מגיעות אליו מהמקום הראשון בטבלה. האם זה אמור  להיות משחק קל? 
"אני חושבת שמה שיפה השנה בליגה זו העובדה שאין משחקים קלים. אין קבוצות בלתי מנוצחות ואין קבוצות ללא ניצחונות. גם בני יהודה השיגה אתמול ניצחון ראשון, כך שאין משחק קל. זה כייף ומעניין. אני חושבת שמול ראשון לציון יהיה כייף לחזור ולשחק בבית אחרי הפגרה ואנו מבחינתנו נעשה את המקסימום ונהיה אגרסיביות כי אין מקים קלים בליגה הזו".
 
צילומים: עודד קרני מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל