ראיון עם נמרוד מיטל מאמן א.ס רמת השרון
ראיון עם נמרוד מיטל מאמן א.ס רמת השרון
"השאיפה שלי כמאמן היא לחזור עם רמת השרון לשחק באירופה בעונות הקרובות. אני חולם יורוליג" אומר המאמן נמרוד מיטל שלפני כחודש מונה כמאמנה של א.ס. רמת השרון.
מאת: מנהלת הליגה     29/06/2017

אחרי עונה מיוחדת כמאמן זכרון/מעגן מיכאל, בסיומה הצליח נמרוד מיטל להשאיר את הקבוצה בליגת העל, קיבל הצעה לאמן את קבוצת הנשים של א.ס. רמת השרון ובלי היסוס נענה לאתגר הגדול, מתוך מטרה להחזיר את הקבוצה לימיה הגדולים.
עד לפני שנה (2016) שימש מיטל כמאמן באקדמיה למצוינות במכון וינגייט, היה עוזר מאמן נבחרת הקדטיות של ישראל ואימן את נבחרת הנערות אותה הוביל ב-2014 לדרג הבכיר באירופה. עוד קודם היה במשך שלוש שנים עוזרו של אלי רבי בנבחרת הלאומית של ישראל.
יש לו גם עבר ברמת השרון. הוא עבד כמאמן נוער באגודה ובתקופה זו התחבר לשי דורון והפך למאמנה האישי ואין זה סוד שהוא מלווה אותה עד היום. עכשיו הוא סוגר מעגל במועדון.
 
כיצד החלטת לאמן קבוצה בליגת העל לנשים?
"בקיץ 2016 פנו אלי צביקה גלידואני ואורן לינדר ז"ל ראשי זכרון מעגן מיכאל והציעו לי את משרת המאמן, אחרי שקיבלו המלצות חמות מאלי רבי ועדן ענבר אתם בנבחרת ישראל.ראיתי בכך אתגר משמעותי, נענתי לפניה כשהצבנו לעצמנו מטרה משותפת: לעשות משהו שלא נעשה לפני כן במקום".

ואיך אתה מסכם את העונה הזאת בהפועל זכרון/מעגן מיכאל?
"הייתה לי חוויה נהדרת ומלמדת שחיזקה אצלי הרבה מאד דברים. כמעט כל השחקניות, בוודאי הישראליות היו חסרות ניסיון בליגת העל והמעבר מהליגה השנייה לראשונה לא היה קל. האוירה הקיבוצית החיובית, התנאים המצוינים לאימונים והעזרה ההדדית תרמה מאוד לחיבור ולגיבוש הקבוצה".

עברתם טראומה קשה במועדון, עם מותו של היו"ר המשותף, אורן לינדר ז"ל.
"זו הייתה מכה גדולה לכולנו. ההתמודדות עם האובדן של אורן ז"ל הייתה קשה ביותר. הוא היה המנהיג של כולנו. האבא הרוחני של כולנו. תמיד הסתכל על הדברים בצורה חיובית ובאופטימיות. הוא הגיע לאימונים, קיים שיחות אישיות עם שחקניות והתחבר רגשית מאוד למערכת. מותו הפתאומי יצר ואקום גדול, חוסר אונים ובלבול. אני זוכר את אותה שבת. היה לנו אימון בוקר. הבנות היו בהלם ולא הצלחנו להתאמן. למחרת, ביום הלוויה קבענו אימון רשות כדי לתת לבנות לעכל".

ויום לאחר הלוויה כבר היה לכם משחק חשוב בחולון והשגתם בו נצחון.
"במשחק כזה, בצמוד לטרגדיה כזו אפשר או להשבר או לתת את הכל. הבנות היו גיבורות באו לשחק עבור אורן ז"ל. אמנם חולון חסרו זרה חשובה, אבל הבנות שלנו הציגו משחק הירואי, בסיומו השגנו ניצחון חשוב".

המשחק, בפתח תקווה, בקרב על ההשארות בליגה, מה היתה ההרגשה לאחר הניצחון?
"היה זה סיום מרגש לעונה קשה ומאתגרת. היתה תחושה מדהימה. הבנות נתנו את הנשמה על המגרש. אמנם היינו בפיגור של 7 נקודות במחצית אבל שאנחנו לא מוותרים. האוהדים הרבים שלנו שהגיעו מהצפון דחפו אותנו עד לניצחון . היתה התרגשות גדולה מאד"
 
היתה זו בעיניך עונה מוצלחת ?
"אני לא מוכן לשפוט את עצמי על פי תוצאות. בוודאי לא בתוצאות מידיות. למרות שתמיד מחפשים תוצאות מידיות כאן ועכשיו. אני מאמין מאוד שאם אתה הולך בדרך שלך התוצאות יגיעו בהמשך ישיר". 

ראית את עצמך נשאר מאמן בזכרון/מעגן במידה והיו מחליטים להמשיך?
"חד משמעית, כן".

חתמת בא.ס. רמת השרון, מועדון עם היסטוריה ועבר מפואר. מה את מרגיש?
"ההרגשה נהדרת. האמת שגם בקיץ שעבר הייתי אחד המועמדים לאימון הקבוצה. אני מאמין שהגעתי למועדון הטוב ביותר שיש בליגה, מועדון שמעניק את היחס הטוב ביותר לשחקניות שלו. אני חושב שא.ס רמת השרון הוא מועדון מספר 1 בישראל. בשנים האחרונות אמנם ישנה ירידה בהשגים, אולי גם כתוצאה מירידה בתקציב אבל רחל אוסטרוביץ' ואורנה אוסטפלד שואפות תמיד לייצר משהו שהוא שונה ואני מאמין בזה".

איך הצפייה לעבוד עם אורנה אוסטפלד?
"אני שמח לעבוד איתה. יש לה ניסיון רב ואוכל להתייעץ איתה רבות. כבר עכשיו אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא. נפגשים לפחות פעמיים בשבוע, מייצרים נהלים, מחתימים שחקניות בצורה שפויה. אני מאמין בהמשכיות ואנחנו עובדים לחזק מחדש את הקשר עם המחלקה הצעירה".

האם קיים לחץ? בכל זאת מועדון עם ציפיות ושאיפות.
"אין לחץ. יש דריכות גבוהה ורצון שזה יתחיל כבר. אין כמובן תחליף לניסיון. כאחד שאוהב ללמוד על בסיס יומיומי, אני מאמין שאם הדברים יהיו מנוהלים בצורה הנכונה נקטין את הבעיות. מעבר לזה במידה ולא אצליח אודה בזה בחיוך".

איזה סגל צפוי להיבנות ברמת השרון העונה?
"הרצוי היה מבחינה מקצועית לנסות ולהאחז בשתי שחקניות ישראליות / מתאזרחת בכירות לעמדות המפתח 5 ו- 1. אם לומר את האמת בעמדת הגבוהה אנחנו עדיין בבעיה ואם לא נשיג גבוהה ישראלית נלך על קונספט של 2 גבוהות זרות. בנוסף, אנחנו בונים על סגל ישראלי צעיר. חתמו אצלנו כבר יעל גלילי, טל לב ועדן רוטברג, שחקניות צעירות ומוכשרות מאוד. בעמדת מובילת הכדור תמשיך איתנו הקפטנית יעל אהרונוב שהיא מנוסה ומנהיגה ותתרום רבות לקבוצה".

כמה אתה בונה על הסגל ישראלי צעיר?
"לתפיסתי, לכל שחקנית עם כשרון בסיסי יש מקום  בהרכב ואני מקווה לשבץ גם נערות בסגל. אם בזכרון/מעגן היינו  עם 13 שחקניות בסגל אז זה אפשרי גם ברמת השרון".

ויתרתם על שחקנית צעירה ומבטיחה, נוף קדם.
"קדם היא בהחלט שחקנית מצוינת. היה לי ברור שאני רוצה ללכת עם עדן רוטברג מהמקום של המשכיות. עבדתי איתה בנבחרות ואימנתי אותה בזכרון/מעגן. מאחר ושתיהן משחקות באותה משבצת לא יכול היה להיות גם עדן וגם נוף".

מה הן השאיפות של הקבוצה?
"להתברג בין ארבע הראשונות  בסיום העונה. כל מיקום פחות מזה יחשב בעיני כישלון. המטרה להחזיר עטרה ליושנה אבל בשפיות ולא בזבנג וגמרנו. הרוח החדשה שאנחנו רוצים להביא, יוצרים לנו שוב פרפרים בבטן, זה מורגש. יש אהבה במועדון. הדברים נעשים בראייה קדימה. החלום שלי הוא להחזיר את רמת השרון לאירופה. אני פנטזיונר ורוצה יורוליג".
 
ומה השאיפות האישיות שלך לעתיד?
"כולי ברמת השרון. השאיפה שלי לתת מעצמי כמה שנים בכל מקום שאני עובד אני מאמין בתהליכים והשאיפה שלי שרמת שרון תצליח לייצר המשכיות שתוביל אותה להישגים משמעותיים. אני אופטימיסט מטבעי ובתכנון נכון, סבלנות וצעדים שפויים ומפוקחים, נוכל לבנות כאן משהו איכותי. אם לדרך הזו יצטרף גם קהל אז המומנטום שיווצר יביא את הקבוצה לאן שהייתה בעבר".