מכבי רמת חן/בליך - מחזיקת גביע המדינה 2017!
הופעה אדירה של אדאמס עם 27 נקודות, ו-16 ריבאונדים. ביום שני - מחזור ההכרעה לקראת סדרות חצי הגמר בפלייאוף ליגת אתנה ווינר. רמת חן, אשדוד והרצליה הבטיחו מקומן. רמה"ש וחולון יתמודדו על המקום ה-4. צילום: עודד קרני
מאת: מנהלת הליגה     16/03/2017


מחזיקת גביע המדינה בכדורסל לנשים לשנת 2017 היא מכבי רמת חן/בליך! רמת חן, שניצחה בחצי הגמר את פ"ת לאחר 2 הארכות, גברה הערב על אליצור חולון בתוצאה 57:85 וזכתה בתואר הנכסף.
 
השחקנית המצטיינת של המשחק הייתה דניאל אדאמס, שרשמה שורה סטטיסטית אדירה של 27 נקודות, 16 ריבאונדים ו-40 נקודות מדד! אדאמס בלטה גם בחצי הגמר הגביע בו קלעה את שתי הנקודות שהובילו להארכה השנייה בחצי הגמר.

רמת חן פתחה את המשחק בסערה וכבר ברבע הראשון הובילה 14:22. אדאמס והופקינס המשיכו את המומנטום גם ברבע השני, והקבוצות ירדו למחצית כשהלוח מורה על 27:42 לסגולות. ההפרש רק הלך וגדל ברבע השלישי, ועמד על 22 נק' בסוף הרבע השלישי. ברבע האחרון הסיפור היה כבר גמור, ובסופו שירן צעירי, קפטנית רמת חן, הניפה את הגביע.

קלעו לרמת חן: אדאמס 27 (16 ריב'), הולמס 16, הופקינס 16 (9 ריב', 12 אסיס'), בארון וצעירי (6 אסיס') 7 כ"א, פדר ודיאמנט 6 כ"א.

קלעו לחולון: הורנבקל 19 (11 ריב'), ווקר 15 (13 ריב'), זליבנסקי 8, ינג'יפה 7 (11ריב'), אורן 6, קולודני 2.

מחזור הסיום - כל האפשרויות 

ביום שני הקרוב (20.3), תסתיים העונה הסדירה בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל. שלוש הקבוצות הראשונות בטבלה (רמת חן, אשדוד והרצליה - בהתאמה), כבר הבטיחו את מקומן בפלייאוף. על המקום הרביעי יתמודדו רמה"ש וחולון.

כדי שרמה"ש תעלה, עלייה לנצח את אשדוד ו/או שחולון תפסיד לרמת חן. על מנת שחולון תעלה, היא צריכה שרמה"ש תפסיד, ובנוסף, היא תנצח את רמת חן.

הרצליה תארח את רעננה למשחק חסר חשיבות מבחינתן, שכן, הרצליה הבטיחה את המקום השלישי בליגה ורעננה איבדה סיכוי לעלות למקום החמישי ותסיים במקום השישי. העולה מבין השתיים תתמודד מול רמת חן, לה יהיה את יתרון הביתיות בסדרה. אשדוד והרצליה ישחזרו את סדרת הפלייאוף מהעונה שעברה, כשאשדוד מחזיקה ביתרון הביתיות.