שחקנית מחזור 12: אופיר לביא
שחקנית מחזור 12: אופיר לביא
אופיר לביא (20) רכזת קבוצת הנשים בכדורסל של פועל פתח תקווה הצטיינה אמש עם 13 נקודות ועם שלשת הקלאצ' בשניות המכריעות בהארכה שהובילה לניצחון הדרמטי של קבוצתה על מובילת הטבלה מכבי רמת חן/בליך 79:81.
מאת: שי כרם    16/01/2017

לביא, חיילת מצטיינת בפיקוד העורף, ששיחקה בעונה הקודמת בהפועל ראשון לציון, עשתה את המעבר השנה לפתח תקווה בה היא מגלה יכולות מרשימות. "השאיפה שלי, להיות הרכזת ישראלית מובילה בליגה וגם בנבחרת הלאומית" מספר לביא.
קדם לניצחון על רמת חן, ניצחון דרמטי של פתח תקווה על בנות הרצליה ברבע גמר גביע המדינה ביום חמישי שעבר. 

מה הביא לשינוי הדרמטי הזה ביכולת הקבוצה בשבוע האחרון?
שני דברים עיקריים הביאו לשינוי לדעתי. האחד הוא שצירפנו שתי שחקניות זרות חדשות. הרכזת אשלי בברלי שהגיעה מהפועל ראשון לציון ואת קריסטל בירדפורד שהגיעה מארה"ב יומיים לפני המשחק מול הרצליה. הצטרפותן של השתיים תרמה משמעותית לשיפור המקצועי של הקבוצה. בנוסף הן הביאו איתן אנרגיות חדשות שמתאימות לקבוצה ושהרימו אותנו למקום אחר. הדבר הנוסף הוא שהתחלנו להבין את השיטה של המאמן אלי רבי וליישם אותה טוב יותר הלכה למעשה".

גם מול הרצליה וגם מול רמת חן האמנתן שתוכלו לנצח את המשחק?
"היה שוני בין המשחקים. נגד הרצליה המטרה הייתה לשחק פשוט. באנו כאנדרדוג ללא לחץ כלשהו. תוך כדי משחק ראינו שהדברים הולכים והתחלנו לצבור בטחון שהוביל אותנו עד לניצחון. מול רמת חן הגענו עם הרבה יותר ביטחון והרגשה שאנחנו יכולות לעשות את זה. רמת חן קבוצה מצויינת והעובדה שהצלחנו להפתיע אותה יצרה אצלנו הרגשה טובה שאנחנו מסוגלות לנצח כל קבוצה בליגה".  

השלשה שלך בשניות האחרונות בהארכה אמש הכריעו בסוף את המשחק, איך ההרגשה?
"ההרגשה היא עילאית. לאחר שהשלשה נכנסה התחלנו כולנו להרגיש את ההתרגשות שאנחנו לקראת ניצחון גדול ומשמעותי. יחד עם זאת ההתרגשות לא גרמה לנו לאבד את הראש והצלחנו לנתב אותה למקום חיובי עד לניצחון. אלי רבי מאמין בנו מאוד ואנחנו מאמינות בו וזה מסייע בכל המשחקים.  

עד אתמול, לפני הניצחון ברמת חן, הייתן במקום האחרון בטבלה עם שני ניצחונות בלבד העונה, מה שאיפות העתידיות של הקבוצה?
"המשחקים האחרונים נותנים לנו את התחושה שאנחנו יכולות לעשות דברים גדולים. עלינו להתמקד כעת במשחק הקרוב בשבוע הבא מול ראשון לציון ולעשות הכל כדי לנצח. אם נמשיך בדרך זו אני מאמינה שנוכל גם לסיים בפלייאוף העליון".   

ומה לגבי שאיפותיך האישיות?
"כרגע אני מתרכזת בהצלחתה של קבוצתי בליגה. בעתיד השאיפה שלי היא להיות רכזת מובילה בנבחרת הלאומית ובהמשך אולי גם לצאת לאירופה אם יתאפשר. כרגע אני נהנית בקבוצה ואת עתידי אבנה צעד אחד צעד בעבודה קשה והתמדה".