סיקור מחזור 7 ליגת אתנה ווינר
סיקור מחזור 7 ליגת אתנה ווינר
במשחקי המחזור שביעי בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל, ניצחה במשחק המרכזי קבוצת בנות הרצליה את א.ס רמת השרון. האלופה אשדוד ניצחה בביתה את זכרון/מעגן. מכבי רמת חן/בליך לא התקשתה בחוץ מול מכבי רעננה והפועל ראשון לציון גברה במשחק חוץ על אליצור חולון.
מאת: שי כרם    22/12/2016

בנות הרצליה – א.ס רמת השרון 63-87 (30-36)
בנות הרצליה הגיעו למשחק הבית לאחר הפסד חוץ מפתיע במחזור הקודם לזכרון/מעגן. מנגד א.ס רמת השרון ניצחה בביתה את הפועל פתח תקווה.
הדקות ראשונות של המשחק נפתחו כשוות כוחות בין הקבוצות. לאחר 5 דקות של גישושים ברבע הראשון לקח מאמן הרצליה גלעד כץ פסק זמן בשובו רצו שחקניותיו 0-9 על רמת השרון מה שאילץ את טלי נוי מאמנת הקבוצה לקחת פסק זמן משלה בכדי לבלום את הריצה של הרצליה. ברבע ירדו הקבוצות בתוצאה 11-22 להרצליה. בדקה ה 8 נפצעה שחקנית רמת השרון טליה קולדוול מה שפגע ביכולת הקבוצה. ברבע השני הצליחו שחקניות רמת השרון לצמק מעט את הפער הרבה בזכות משחק מצוין של נוף קדם שסיימה את המשחק עם 16 נקודות, ולהפסקת המחצית ירדו הקבוצות בפער 6 בלבד להרצליה 30-36.
המחצית השנייה נראית אחרת. בנות הרצליה הגבירו את הקצב ורמת השרון היו חדירות בהגנה ואפשרו לשחקניות הרצליה לסיים בסלים קלים בעיקר בהתקפות מתפרצות. את מרבית הנקודות של הרצליה סיפקו טיילור היל שסיימה עם 24 נקודות וסיירה בורדיק שסיימה עם 19 נקודות ו 13 כדורים חוזרים. בסיום המשחק מנצחות בנות הרצליה באופן משכנע 87-63.
סיירה בורדיק הוכתרה בתואר השחקנית המצטיינת של המשחק קיבלה נסיעה במכונית רכב פיאט טיפו מתנת חברת פיאט.  
בנוסף מנהלת ליגת העל אירחה שחקניות ממחלקת הילדות והנוער של באקה אל גרביה.

מכבי בנות אשדוד – הפועל זכרון/מעגן 62-84 (34-36)
הפועל זכרון/מעגן הגיעה לאשדוד למשחק מול האלופה לאחר ניצחון מרשים בביתה במחזור האחרון על בנות הרצליה. שחקניות אשדוד פתחו היטב את המשחק ורצו 9-18 ברבע הראשון. אולם שחקניות זכרון/מעגן הציגו אופי אגרסיבי כהמשך למשחקם במחזור הקודם ולא נתנו לאשדוד לברוח. ברבע השני בלטו זכרון/מעגן והובילו אותו בתוצאה ירדו למחצית בפיגור קטן של 2 נקודות בלבד 36-34.
במחצית השניה כבר לא הצליחו השחקניות של נמרוד מיטל לעמוד בקצב של האלופה שהצליחה לפתוח פער משמעותי הרבה בזכות סטפני ג'קסון שהובילה את הצהובות כחולות עם 24 נקודות לניצחון מבטיח 62-84.

מכבי רעננה – מכבי רמת חן/בליך 70-49 (45-26)
מכבי רעננה אירחה את מוליכת טבלת הליגה מכבי רמת חן/בליך. מתחילתו ועד סופו של המשחק לא התקשתה רמת חן מול העולה החדשה רעננה. אליסה בראון בלטה ברמת חן הובילה אותה עם 23 נקודות. גם בריה הולמס הוסיפה 19 נקודות משלה ויחד הובילו את רמת חן לניצחון קל 49-70.
 
 אליצור חולון – הפועל ראשון לציון 72-65 (38-27)
המארחת לא הצליחה להיכנס למשחק בתחילתו ואיפשרה לשחקניות ראשון לציון לרוץ ברבע הראשון 4-18 שאת הקבוצה מובילה בעיקר שיי קלי. ההתעררות של חולון באה ברבע השני ונמשכה גם בשלישי אליו עלתה הרבה יותר אגרסיבית ומפוקסת. אנטטוניה נינגיפה בלטה בשורות הורודות לבנות עם 17 נקודות ברבע השני. אולם הראשון לציון ביום טוב של שיי קלי הצליחה לשמור מלתת לחולון להתקרב ובסיום השיגה ניצחון חוץ חשוב 65-72.