סיקור המחזור ה-6
סיקור המחזור ה-6
הפתעה גדולה, במשחקי המחזור השישי בליגת העל לנשים בכדורסל, נפלה הערב כשהעולה החדשה הפועל זכרון/מעגן גברה בביתה על קבוצה הצמרת בנות הרצליה. במשחק המרכזי ניצחה סגנית האלופה מכבי רמת חן/בליך בביתה את אליצור חולון. א.ס רמת השרון מנצחת בביתה את הפועל פתח תקווה ואלופה מכבי בנות אשדוד לא התקשתה ונצחה בחוץ את הפועל ראשון לציון.
מאת: שי כרם    19/12/2016

מכבי רמת חן/בליך – אליצור חולון  76-79 (39-44)
רמת חן הגיעה למשחק ביכולת טובה לאחר ניצחון במחזור הקודם במשחק חוץ על מכבי בנות אשדוד. יחד עם זאת, 3 שחקניות משמעותיות שלה; דזירי פדר, דניאל רבר, וזואי רייכמן לא שיחקו בגלל פציעה. מנגד אליצור חולון הגיעה כאנדרדוג למשחק ויחד עם זאת הפגינה משחק אגרסיבי בעיקר בהגנה, הקשתה מאוד על המאחרת והייתה אף קרוב המאוד להשגת ניצחון.
במרבית המשחק שלטה מכבי רמת חן. ברבע האחרון הצליחו חניכותיו של רועי איינברג לצמצם עד לכדי 3 נקודות, אולם זה לא הספיק.
דניאל אדמס הצטיינה הערב במדי רמת חן עם 32 נקודות ב-75% מהשדה וקטפה 15 כדורים חוזרים. דניאל הובילה  את רמת חן על הערב כשהיא נעזרת במי אם לא צ'לסי הופקינס שסיימה אומנם רק עם 10 נקודות אבל סיפקה לא פחות מה 12 אסיטסטים והורידה 9 ריבאודים ושוב הייתה רחוקה ריבאונד 1 בלבד מטריפל דאבל. בריה הולמס הוסיפה 15 נקודות משלה בדרך לניצחון חשוב על החולונית 76-79.
לרמת חן: דניאל אדמס 32, צ'לסי הופקינס 10 אליסה בראון 7, שירן צעירי 6, בריה הולמס 15, דניאל דיאמנט 9.
הפועל זכרון/מעגן – בנות הרצליה 67-72 (45-36)
ניצחון דרמתי של העולה החדשה הפועל זכרון/מעגן על בנות הרצליה אחת מהטוענות לכתר האליפות העונה. העולה החדשה שהצליחה להשיג עד כה ניצחון אחד בחמשת המחזורים הראשונים של הליגה השיגה הערב ניצחון יוקרתי וחשוב על בנות הרצליה במשחק רב תהפוכות. הרבע הראשון נפתח בצורה שקולה כאשר שתי הקבוצות הציגו משחק התקפי משובך. ברבע השני המקומיות נעלמו מהמגרש ואפשרו לשחקניות של כץ לרוץ 16-28 ולהוביל 9 בהפסקה. שנראה היה שהמשחק הולך שוב לכיוונה של הרצליה, עלו המקומיות כסופה אל המחצית השניה, ובמשחק בעיקר הגנה משובך השאירו את הרצליה על 8 נקודות ורצו עם 17 משלהן. המגמה הזו נמשכה גם אל הרבע האחרון של המשחק כאשר הזרות של זכרון/מעגן אלכסנדה ארדן שסיימה עם 21 נקודות ובריטני מילר עם 22 נקודות סחפו את המאחרות לניצחון דרמטי בסיום 67-72. בהרצליה הצטיינה טיילור היל עם 28 נקודות.
 
הפועל ראשון לציון – מכבי בנות אשדוד 65-53 (24-28)
מכבי בנות אשדוד הגיעו למשחק חוץ מול הפועל ראשון לציון לאחר ניצחון חוץ יוקרתי על צ'אגלד ההונגרית במסגרת היורוקאפ ולמרות פתיחה חלשה שלה ברבע הראשון, לא התקשתה בהמשך המשחק. משחק מצוין שוב של דורון עם 18 נקודות את ג'קסון עם 17 נקודות שהובילו את אשדוד לניצחון חוץ חשוב לאחר הפסד בית בשבוע שעבר מול רמת חן. רבע ראשון חזק של המארחות וריצה של 9-17 לא הספיקו לשחקניות של רועי לזר מול האלופה. שיי קלי שוב הצטיינה אצל המארחת וסיימה עם 21 נקודות שכאמור לא הספיקו, בסיום 53-65 לאשדוד.
 
 א.ס רמת השרון – הפועל פתח תקווה 67-88 (37-37)
לאחר שני ניצחונות רצופים של הפועל פתח תקווה, הגיעו השחקניות של אלי רבי למגרשה הבייתי והקשה של רמת השרון. מחצית ראשונה מאוזנת מאוד והקבוצות ירדו להפסקה בשיוויון: 37-37. רבע שלישי חד צדדי של רמת השרון אשר קולעת 32 נקודות השאירה את האורחות על 10 בלבד. הפועל פתח תקווה אמנם הדפה את הריצה של רמת השרון ברבע האחרון אך לא יכולה הייתה לסגור את הפער. נוף קדם הצטיינה ברמת השרון עם 22 נקודות והובילה בדרך לניצחון משכנע בסיום 67-88.