יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

לקראת מחזור 16: הפועל ראשל"צ מארחת את מכבי הפניקס חיפה

?משחקי המחזור ה-16 בליגת אתנה ווינר יערכו מחר (שני, 3.2.2020, שעה ראשית 19:00) ובמוקד המפגש בין הפועל ראשל"צ למכבי הפניקס חיפה, שיחל ב-21:00 וישודר בערוץ 5 פלוס.
02/02/2020
לקראת מחזור 16: הפועל ראשל"צ מארחת את מכבי הפניקס חיפה
משחקי המחזור ה-16 בליגת אתנה ווינר יערכו מחר (שני, 3.2.2020, שעה ראשית 19:00) ובמוקד המפגש בין הפועל ראשל"צ למכבי הפניקס חיפה, שיחל ב-21:00 וישודר בערוץ 5 פלוס.

במשחקים נוספים: מכבי בוני בניין רעננה – מכבי עירוני רמת גן; מכבי בן בנות אשדוד – הפועל בני פ"ת; אליצור חולון – בנות הרצליה; אליצור נווה דוד רמלה – רמת השרון.


אלכס הארדן. צילום ארכיון מהמפגש הקודם בין חיפה לראשל"צ

הפועל ראשל"צ - מכבי הפניקס חיפה (21:00, שידור ישיר בערוץ 5 פלוס)
קבוצת הצמרת של הפועל ראשון לציון, המדורגת במקום השלישי בטבלה, מחזיקה ברצף של 7 ניצחונות חוץ, אבל דווקא בביתה היא מתקשה לנצח. למרות שלושה ניצחונות ליגה רצופים, מארחת הקבוצה של המאמן זיו ארז את מכבי הפניקס חיפה עם מאזן של ניצחון בית אחד מבין חמשת משחקי הבית האחרונים שלה.

מאידך, לחיפה ארבעה ניצחונות רצופים אך בחמשת משחקי החוץ האחרונים שלה היא ניצחה רק פעם אחת בלבד (ומתחילת העונה רשמה מאזן של 2 ניצחונות חוץ מול 5 הפסדים בחוץ).

נקודות מעניינות נוספות לקראת המפגש בין שתיים הקבוצות היותר יעילות בליגה מראה כי ראשון לציון מובילה את הליגה במספר הזריקות ל-3 נקודות (27.6 זריקות בממוצע למשחק) ועם 10 זריקות לשלוש בממוצע יותר מחיפה, הממעטת לאיים על הסל מעבר לקשת.


גילי אייזנר. במרכז 

ראשון לציון, עם גילי אייזנר שדייקה 9 פעמים מעבר לקשת במשחק הליגה האחרון מול רמת השרון, מדורגת ראשונה בליגה גם במספר הקליעות לשלוש נקודות (9 במשחק)ץ היא הקבוצה שזורקת הכי הרבה לסל (ל-2 ול-3 נקודות ביחד), היא מובילה את הליגה במספר הקליעות מהשדה אבל גם אחרונה בליגה בממוצע הנקודות שהיא משיגה במשחק מקו העונשין (9 נקודות בממוצע למשחק) וגם אחרונה בליגה באחוזים מקו העונשים (62.6%).
עוד נתון מעניין מגלה כי ראשון לציון מובילה את הליגה בחטיפות כדור עם ממוצע של 9.8 למשחק, בעוד שחיפה אחרונה בקטגוריה עם  6.5 חטיפות כדור בממוצע למשחק.
חשוב לדעת: המפגש הקודם בליגה, בין הקבוצות, במחזור השביעי, הסתיים בניצחון של ראשון לציון 72:75 לאחר הארכה.

מכבי בוני בניין רעננה – מכבי עירוני רמת גן
למרות שמדובר במפגש קצוות בין מוליכת הטבלה לקבוצה המדורגת במקום השמיני בטבלה, נציין כי מפגש הליגה הקודם בין השתיים, במחזור השביעי, הסתיים בניצחון דחוק של רמת גן 78:80 בערב נפלא של אדוט בולגאק שסיימה עם 32 נקודות. לקבוצה של עדן ענבר שישה ניצחונות ליגה רצופים והיא הפייבוריטית. מאידך רעננה כבר ניצחה את אשדוד וגם הפעם היא יכולה להפתיע.

מכבי בן בנות אשדוד – הפועל בני פ"ת
אשדוד מכוונת גבוה אך היא עדיין לא הצליחה לבסס סגל יציב סביב צ'לסי הופקינס, קריסטל ברדפורד, שי דורון ודרו אדלמן. במחזור האחרון היא הפסידה לרמת גן 71:67  ומול הפועל פ"ת, שעדיין לא ניצחה העונה, שום דבר לא בטוח, במיוחד לאור העובדה שקלינדרה זאקארי, אריאלה רוזנטל, מוניק ריד ובריטני ג'ונס נמצאות במגמת עלייה.
  
אליצור נווה דוד רמלה – רמת השרון
האלופה ומחזיקת הגביע חיזקה את הסגל עם ג'יליאן איילין, צליל וטורי ודניאל דיאמנט. מדובר בקבוצה חזקה בהובלת עדן רוטברג, טיפאני מיטשל ובריטני בויד. רמלה זקוקה ליציבות. בסיבוב הקודם היא ניצחה את רמת השרון 77:90 . הפעם, מגיעה רמת השרון להתמודדות בהרכב חסר בגלל פציעות של מספר שחקניות בכירות.

אליצור חולון – בנות הרצליה
מפגש מסקרן בין שתי קבוצות במשבר, כל אחת מסיבותיה השונות. אם ניקח את חמשת משחקי הליגה האחרונים נגלה כי הרצליה לא ניצחה ואילו חולון הצליחה לנצח רק את הפועל פ"ת ולרשום ארבעה הפסדים.