יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

מיכל אפשטיין תולה את הנעליים

מיכל אפשטיין, 33, שחקנית נבחרת ישראל ומחזיקת גביע המדינה, אליצור רמלה, הודיעה אתמול על פרישתה מכדורסל מקצועני.
25/08/2014
מיכל אפשטיין תולה את הנעליים
אפשטיין משחקת מאז גיל 15 והתחילה את דרכה בקבוצת אליצור חולון, שם הייתה שותפה לזכייה בשלושה דאבלים ברציפות. בגיל 16 צורפה לקבוצת הבוגרות של אליצור חולון, ובהיותה בת 17 זכתה עם הקבוצה בגביע המדינה בכדורסל נשים. למרות גילה הצעיר באותה תקופה, נהנתה אפשטיין ממספר דקות משחק משמעותיות וזכתה לשחק לצד שחקניות מקצועניות בקנה מידה עולמי.
 
אפשטיין השתתפה במרבית הקמפיינים של נבחרת ישראל ובמסגרתם שיחקה גם במשחקי אליפות אירופה. בקיץ 2005, בהיותה בת 25 הגיעה אפשטיין לשיא דקות משחק ואף נבחרה לשחקנית החודש.
 
בעברה, רשמה גם תקופה מרשימה בפרובידנס קולג' באמריקה, שם שיחקה 3 שנים והגיעה לשיאה במשחק נגד קבוצת קונטיקט עם 23 נק' ו 13 ריב'. האגדה מספרת, שבמשך שבועיים לאחר ההפסד, שחקניות קבוצת קונטיקט נאלצו לרוץ ספרינטים מדי יום, כי לא יכלו לעצור את השחקנית מישראל...
 
הישגים מקצועיים:
בשנת 2005 - זכייה באליפות המדינה עם קבוצת הפועל תל אביב
בשנת 2009 - זכייה בגביע המדינה עם קבוצת מכבי רמת חן
בשנת 2013 - זכייה סנסציונית באליפות המדינה עם קבוצת אליצור רמלה
בשנת 2014 - זכייה בגביע המדינה עם קבוצת אליצור רמלה
 
מיכל אפשטיין: "התחלתי את דרכי בכדורסל בהיותי נערה צעירה. לראשונה, כששיחקתי במדי נבחרת הקדטיות ידעתי שאני רוצה להיות שחקנית מקצוענית. מדובר במקצוע תובעני אך מאוד מתגמל. אני שמחה שנפלה בחלקי הזכות לעסוק במקצוע שאני אוהבת ושהביא למקסום כלל יכולותיי. אני מודה לשותפיי לאורך כל הדרך ולאהדה הרבה שקיבלתי מהקהל לאורך השנים. לצערי, החשיפה והבולטות לכדורסל נשים היו מועטות, דבר שהזיק לתדמית ולרצון לשאוף קדימה".
 
עדן ענבר, מאמן נבחרת ישראל וקבוצת אליצור רמלה: "הייתה לי זכות גדולה לאמן את מיכל הן בעונות האחרונות ברמלה והן בקיץ האחרון בנבחרת ישראל ונהניתי הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית. היחסים בינינו על המגרש הובילו לחברות אמיתית מחוצה לו. בהכירי את מיכל אין לי ספק שהיא תצליח בכל אשר תפנה ואני מכל הלב מאחל לה שעתידה המקצועי יהא מוצלח ומלא חוויות כמו הקריירה הארוכה והמופלאה שלה כשחקנית".