יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

בוטל הסכם השיווק עם המועצה להסדר ההימורים בספורט

המועצה להסדר ההימורים בספורט הודיעה על ביטול הסכמי השיווק עם ליגות הספורט בענפים שונים. בין הענפים שלהם בוטלו הסכמי השיווק: איגוד הכדורסל (נבחרות ישראל, ליגה לאומית ונוער), ענף הכדורעף וכדורסל נשים.
04/08/2014
בוטל הסכם השיווק עם המועצה להסדר ההימורים בספורט
אתמול, יום ראשון 3.8.14, התקבלה במנהלת ליגת העל נשים ההודעה בדבר אי חידוש הסכם השיווק בין מנהלת הליגה לבין המועצה להסדר ההימורים בספורט עבור חשיפת הטוטו באמצעות הליגה (שם הליגה, מיתוגי מגרשים, שידורי טלוויזיה ועוד). ההחלטה על אי חידוש ההסכם התקבלה בתדהמה במשרדי המנהלת, שכן לא ניתנה למנהלת הודעה מוקדמת וזכות טיעון/שימוע לפני קבלת ההחלטה.
                                              
 
רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת על נשים:
ההודעה בדבר ביטול הסכם השיווק עם הטוטו היא פגיעה קטלנית בענף כדורסל הנשים בישראל.
 
בעונה שהסתיימה, לראשונה מאז הקמת המנהלת, פעלנו לא רק יישום מלא של ההסכם אלא אף להגדלת התמורות השיווקיות לטוטו בפלטפורמות השונות של הליגה (שידורים קבועים בערוץ הספורט, חשיפה תקשורתית נרחבת, אתר אינטרנט חדש, שידורי רדיו, פעילויות קהילה, מיתוג במגרשים וכד').
 
לא ייתכן שהטוטו, שהינו גוף ציבורי שמטרתו לפעול למען קידום הספורט בישראל, יתמוך בכ – 100 מיליון ₪ בענף הכדורגל ובלמעלה מ – 10 מיליון ₪ בכדורסל גברים, לא יכיר כלל בענף כדורסל הנשים. חוקיותו לכאורה של 'תקציב השיווק' מוטלת בספק רב מן היסוד. אין דרך יפה לומר זאת, דה פקטו, תקציב השיווק של הטוטו הוא כלי סיוע לענף כדורגל גברים.
 
אל לנו לשכוח שכספי הטוטו הם כספי הימורים של הציבור בישראל, ובעצם כך מעודד הטוטו לפעילות הימורים. על אחת כמה וכמה יש לפעול במשנה זהירות, כך שהכספים המתקבלים מפעילות הטוטו ישמשו כמנוף לשינוי חברתי ויצירת שוויון ולא להקפאת מצב קיים. 
ביטול הסכם השיווק הינו עצירת הפעילות של ליגת על נשים, הליגה הבכירה של מדינת ישראל, שהשנה צפויה לפעול גם באירופה. אין לנו דרך אחרת אלא לפעול לתיקון העיוות המתמשך זה שנים רבות, באמצעות פנייה לבג"צ וזאת לצורך יצירת פריצת דרך והסדרה עתידית של כספי התמיכה בענף כדורסל הנשים.
אני רואה בשרת הספורט, לימור לבנת, כגורם האחראי לעצירת המהלך השגוי, ותקוותי שדווקא שרת הספורט כאישה, תילחם ותמצא את הדרך להקצות לספורט הנשים תקציבים שוויוניים, ותמנע ממי שמתעלם מקיומנו, להמשיך ולעשות זאת.
 
יש לשים לב שהמערכות הציבוריות, המממנות את פעילות הספורט בישראל, מתעלמות לא רק מהחובה לפעול בשוויון כלפי נשים אלא מההתעוררות העצומה בפעילות ספורט נשים, מן הספורט העממי ועד המקצועני.
ספורט הנשים בישראל הוא בעל ערך מוסף, של ערכי חינוך וקידום נשים. הספורט הוא חלק מהכשרת הדור הצעיר של נשים בישראל ובעל תרומה חברתית ולאומית.