יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

מחזור 9: הפועל ראשל"צ מארחת את אליצור רמלה

משחקי המחזור התשיעי בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל יתקיימו מחר (יום שני, 17.12.18) שעה ראשית 19:00 ובמוקד המשחק המרכזי שיפגיש בין הפועל ראשל"צ ולאליצור רמלה (18:10, שידור ישיר בערוץ 5 פלוס)
16/12/2018
מחזור 9: הפועל ראשל"צ מארחת את אליצור רמלה

משחקי המחזור התשיעי בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל יתקיימו מחר (יום שני, 17.12.18) שעה ראשית 19:00) ובמוקד המשחק המרכזי שיפגיש בין הפועל ראשל"צ ן לאליצור נווה דוד רמלה (18:10, שידור ישיר בערוץ 5 פלוס). משחקים מסקרנים נוספים יפגישו בין מכבי רמת חן/בליך להפועל רוני פ"ת, אליצור חולון עם מכבי בן בנות אשדוד, ובנות הרצליה תשחק נגד מכבי רעננה (יום שלישי 18.12.18 בשעה 19:00 ) וא.ס רמת השרון תארח את בני יהודה ציונטרוניקס.
 
הפועל ראשל"צ – אליצור נווה דוד רמלה ((18:10, שידור ישיר בערוץ 5 פלוס)

הפועל ראשל"צ  הרחוקה מלהיות יציבה, מחפשת כיוון בליגה תארח את אליצור נווה דוד רמלה הדוהרת עם 4 ניצחונות רצופים. ראשון לציון, עם גיליאן אלין, אשלי פונטנט ועדי לוקס עולה על רמלה בממוצע נקודות למשחק, בריבאונדים ובאסיסטים אך לקבוצה של אלי רבי יש את אלישיה גריי המצוינת ואת אליסון הייטאוור, דניאל דיאמנט, דניאל רבר, ג'יימי נארד וסהר דגן המשלימות תלכיד קבוצתי מגובש. 
 
א.ס רמת השרון – בני יהודה ציונטרוניקס

לינה הארפר המצוינת תפגוש את קבוצתה הקודמת ותנסה להחזיר את הקבוצה של אורנה אוסטפלד ונעמי קולודני למסלול הניצחונות אחרי המעידה מול האלופה ומחזיקת הגביע.  על הנייר לרמת השרון עדיפות ברוב הפרמטרים והיא בעלת סגל רחב ואיכותי יותר עם סידני וויז, עדן רוטברג, יעל אהרונוב, דרו אדלמן, לינה הארפר, נוף קדם וקיילה דיוויס שעדיין לא התאקלמה בליגה הישראלית.

בני יהודה תגיע למשחק עם אנרגיות חדשות ואחרי שערכה התאמות בסגל וצירפה את שיילה קופר, שהחליפה את דוריאן מקנזי אינגרם.

מכבי רמת חן/בליך – הפועל רוני פ"ת

מכבי רמת חן/בליך, ששיחקה עם שתי זרות בלבד במשחקים האחרונים, צירפה לשורותיה את אדוט בולגק ששיחקה בעונה שעברה באליצור נווה דוד רמלה.

בולגק הוליכה בעונה שעברה את טבלת קלעיות הליגה כשקלעה 19.93 נקודות בממוצע למשחק. היא קלעה ל-2 נקודות ב-53.95 אחוזים ומקו העונשין שמרה על 77.5 אחוזים. היא תפסה את המקום החמישי בליגה במדד היעילות עם 22.87 נקודות.

רמת חן תארח את הפועל פ"ת של גיל סלע שנמצאת בכושר מצוין.  כדי שרמת חן/בליך תנצח היא תצטרך לייצר הרבה יותר נקודות (69 נקודות בממוצע למשחק)  ותזדקק לתרומה משמעותית יותר של אלכנדריה הארדן וטיירה ראפין-פארט לצד יכולות גבוהות של נעמה שפיר, קטיה לויצקי, רוני בן נון וטל לב.

פתח תקווה, מאידך, תמשיך להיות תלויה ביכולות המצוינות של הזרות  מוניק ריד, אלכסיס פטרסון וקאדג'יבה קייב ובנקודות החשובות שמייצרות ארון צימרמן, שהד עבוד ומיכל אסף.

אליצור חולון – מכבי בן בנות אשדוד (18:00)

חולון של רועי אייזנברג מגיעה למשחק אחרי שני הפסדים רצופים, לפתח תקווה ורעננה, בהם לא הצליחה להגיע ל-70 נקודות.  מנגד ,אשדוד של גלעד כץ, גברה במחזור האחרון על רמת השרון חיזקה את שורותיה בצורה משמעותית עם שובה של שי דורון, שתערוך מחר הופעה מחודשת.

בנות הרצליה – מכבי רעננה

הרצליה עם ניצחון אחד בחמשת המחזורים האחרונים תארח את רעננה הצעירה והמפתיעה, שהצליחה לרשום ארבעה ניצחונות והפסד בודד בחמשת המשחקים האחרונים.

על הנייר מדובר בקרב שקול בין שתי קבוצות עם מאזן זהה של 4 ניצחונות ו-4 הפסדים שהאחת מחפשת שינוי והשנייה המשכיות.

בזווית הישראלית מעניין יהיה לעקוב אחרי שתי צעירות מצליחות. בשורות רעננה מומלץ להתרשם מההתקדמות של ליאור גרזון, שקלעה במשחק האחרון 13 נקודות ומחזיקה ב-42.5% אחוזים מעבר לקשת לעומת מרים חנון מהרצליה שקלעה במשחק האחרון 10 נקודות וסטטיסטיקה של 39% מעבר לקשת.