יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

התקרבו ליורובאסקט: ניצחון לישראל על בולגריה 68:71

נבחרת ישראל עשתה צעד ענק בדרך להעפלה לאליפות אירופה כשניצחה במשחק צמוד את בולגריה
15/06/2014
התקרבו ליורובאסקט: ניצחון לישראל על בולגריה 68:71
אחרי הפסד החוץ מול קרואטיה ומול אולם מלא כמעט עד אפס מקום בזיסמן, הצליחה נבחרת ישראל לעשות את העבודה ולעשות צעד גדול לקראת הבטחת ההעפלה לאליפות אירופה אחרי ניצחון 68:71 על בולגריה.

הבית של ישראל כולל 3 נבחרות (ישראל, בולגריה וקרואטיה) כאשר הראשונה מבטיחה השתתפותה באליפות אירופה כמו גם 5 מתוך 6 הסגניות בעלות המאזן הטוב ביותר.

המשחק התאפיין בשינויי מומנטומים רבים. ישראל פתחה בצורה חלשה וכבר אחרי 3 דקות נקלעה לפיגור 9:2. שי דורון (20 נק') ולירון כהן החזירו את ישראל למשחק, אולם לקראת סוף הרבע הצליחו הבולגריות להגדיל הפער ל-14:22 בסוף הרבע הראשון.

בתחילת הרבע השלישי שלח נשלחה שירן צעירי למערכה, וכפי שעשתה כל העונה באשדוד, החזירה את ישראל באמצעות הגנה קשוחה ומתפרצות מוצלחות. לקראת סיום הרבע חזרה ההובלה לישראל שירדה למחצית ביתרון 33:36.

הרבע השלישי החל בשלשה של פטבה, אולם הישראליות לא נבהלו ונתלו את השליטה על המשחק ועלו ליתרון שיא 4 דקות לסיום הרבע 40:49 עם תצוגת ענק של נעמה שפיר שכללה חטיפות והובלת מתפרצות.

הרבע הרביעי התחיל ברפיון קל בנבחרת שאיפשר לבולגריות לצמצם ואף לעלות ליתרון 64:66 שתי דקות לסיום. 4 נקודות רצופות של קטיה לויצקי  החזירו היתרון לישראל. דימיטרובה עוד איזנה את התוצאה דקה לסיום, אולם מיכל אפשטיין ושי דורון בתוספת חטיפת כדור של אפשטיין החזירו היתרון לישראל וקבעו את תוצאת המשחק.

קלעו לישראל:
שי דורון 20 נק'
מיכל אפשטיין 14 נק'
נעמה שפיר 12 נק' (6 ריב', 4 אס')
קטיה לויצקי 9 נק'
לירון כהן 6 נק' (5 אס')
שירן צעירי ודניאל דיאמנט 3 נק'
מירב דורי וג'ניפר פליישר 2 נק'

ביום ראשון הבא תשחק ישראל באולם זיסמן ברמת-גן בשעה 19:00. ניצחון במעל 3 נקודות יבטיח את השתתפות הנבחרת באליפות אירופה.