יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

אס"א ירושלים חוזרת לליגת העל

ראיון עם רון רוזנבלום, יו"ר אס"א ירושלים, על הדרך שעברה הקבוצה ותכניות לשנה הבאה
13/06/2014
אס"א ירושלים חוזרת לליגת העל
אס"א ירושלים עדיין לא נרגעה מחגיגות הדאבל (אליפות ומחזיקת גביע האיגוד) אחרי עונה מופלאה בליגה הלאומית, אולם החלה כבר בהכנותיה לליגת העל.

שוחחנו עם רון רוזנבלום, יו"ר אס"א ירושלים, על הדרך שעברה הקבוצה ותכניות קדימה:

ספר לנו על המועדון והדרך שעברתם החל מהירידה מליגת העל והשנים האחרונות בליגה הלאומית
השנה חוגגת אס"א ירושלים 50 שנה להיווסדה. הישגי השיא של הקבוצה: סיום במקום השלישי והעפלה לגביע רוקנטי בשנת 1996. הקבוצה מופעלת ע"י עמותת כדורסל נשים.
הפעם האחרונה שהקבוצה שיחקה בליגת העל הייתה בעונת 2009-10, והיא ירדה ליגה בגלל בעיה תקציבית. מאז, שיחקה הקבוצה בליגה הלאומית, זכתה בגביע האיגוד בשנת 2010-11, ואף הבטיחה את עלייתה מספר פעמים לליגת העל, אך עקב בעיות תקציב החליטה לא לממש את העלייה.
בעונה הקודמת, 2012-13, נבנתה קבוצה חזקה במטרה להעפיל לליגת העל, אך הקבוצה הפסידה במשחקי חצי גמר העלייה ונשארה עונה נוספת בליגה הלאומית.
בעונה זו, 2013-14, נבנתה שוב קבוצה חזקה, שהתבססה ברובה על השלד של הקבוצה מהעונה הקודמת.- במטרה להעפיל לליגת העל ולזכות בגביע ובאליפות. לבסוף, הקבוצה לקחה דאבל, אחרי נצחון כפול על הפועל קצרין/גליל עליון בגמר הגביע וכן בגמר פלייאוף ההעפלה לליגת העל.
 
ירושלים חוגגת גביע

עד כמה אתם משקיעים ומתכוונים להשקיע במחלקת הנערות?
מחלקת הנערות של אס"א ירושלים היא בין הגדולות והטובות בישראל. משחקות בה קבוצות מכל הגילאים. ישנה קבוצת ילדות, נערות ב' מחוזית, נערות ב' לאומית, נערות א' לאומית וכן נערות א' מחוזית. כמו כן פועלת קבוצת אתנה (במסגרת פרוייקט איתור וטיפוח שחקניות צעירות) לבנות צעירות בכיתות ד'-ו', בניהולם של בועז טייב (מאמון קבוצת הבוגרות וכן המנהל המקצועי של העמותה) ואוסנת גינתי. כמו כן, מתקיים שיתוף פעולה של האגודה עם ארגון הפיס פליירס העולמי - לקידום שיתוף הפעולה בין שחקניות יהודיות לבין שחקניות ערביות ממזרח ירושלים, ועל כן לכל קבוצה יש אופי מיוחד (הבנות הערביות והיהודיות משחקות באותה קבוצה ומתאמנות יחד). בנוסף, פועל פרויקט המצויינות בניהולו של בועז טייב, לבנות בכיתות ז'-ח', לשיפור והכנת הבנות לנערות ב' לאומית: עבודה על יכולת אישית, כושר, כוח וכדומה. לאס"א ירושלים יש מחלקות נוספות אשר אותם אנו מפעילים, ומתקיים איתן שיתוף פעולה מקצועי ותקציבי: אס"א פסגת זאב ואס"א ירושלים רמות.

מה התכניות לשנה הבאה?
המאמן בועז טייב - ממשיך לעונה נוספת (ספסל)

בעונה הבאה, המטרה היא לסיים במקומות 5-8 וכן לקבוע יתד בליגת העל. הקבוצה נבנית בימים אלו, מתוך מחשבה על השנים הבאות, מתוך רצון וכוונה להאשר בליגת העל שנים רבות ובעתיד אף להיאבק בקבוצות הגדולות.
עדיין לא ידוע בוודאות אילו שחקניות יישארו, אך כנראה ששירה בן ברק תהיה אחת מהן.
אנחנו נשחק באולם ששירת את הקבוצה לכל אורך השנים, אולם הכדורסל במרכז הספורט ע"ש אדמונד י.ספרא, בגבעת רם, אשר מונה 400 מקומות ישיבה.
מאמן הקבוצה כמובן, ימשיך להיות בועז טייב אשר מחוייב למועדון ועושה עבודה יוצאת מן הכלל לאורך כל שנותיו כמאמן וכן כמנהל המקצועי של העמותה.