יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

נבחרות העתודה והנערות מסתערות על דרג א'

נבחרות העתודה והנערות החלו בהכנות לקראת אליפות אירופה דרג ב' שתתקיים בקיץ
22/05/2014
נבחרות העתודה והנערות מסתערות על דרג א'
נבחרת העתודה (עד גיל 20)
רועי אייזנברג, מאמן נבחרת העתודה (עודד קרני)
 
הדר לוי, מכבי רמת-חן
(אלונה חליוא)
נבחרת העתודה של המאמן רועי אייזנברג (אליצור חולון) ועוזרת המאמן טלי נוי (מ.כ. גני-תקווה) תחל ב-3.7 את האליפות בסופיה במשחק קשה נגד בולגריה המארחת ותסיים ב-13.7 במשחק נגד בריטניה.

מתכונת האליפות הנה בשיטת ליגה של 10 קבוצות אשר משחקות בסיבוב אחד (9 משחקים סה"כ) כאשר בסוף שלושת הנבחרות אשר יידורגו במקומות הראשונים יעפילו לדרג א'.

יחד עם ישראל נוכל לראות את נבחרות בוסניה הרצגובינה, רומניה, הונגריה, נורווגיה, בריטניה, גרמניה, פורטוגל, ליטא וכמובן את בולגריה המארחת.

הסגל המורחב הישראלי מורכב ברובו משנתון 94' המוכשר אשר בפעם הראשונה לאחר הרבה שנים השחקניות יגיעו מקבוצות ליגת העל וליגת המכללות האמריקאית ואת הסגל ישלימו שחקניות הליגה הלאומית לנשים (הליגה השניה).
זאת השנה שבה אמורה הדר לוי לעשות את הקפיצה ולהוביל נבחרת לאחר שהיתה חלק משלים באליפויות בהן לקחה חלק, הפעם מגיעה לוי לאחר עונה חלומית במדי מכבי רמת-חן מליגת העל שבה שיחקה 14.4 דק' וקלעה 6 נק' בממוצע למשחק עם 37.2% מעבר לקשת, בפלייאוף עלתה לוי ל-15 דק' בממוצע למשחק אך קלעה רק 3.5 נק' ב44% לטווח השלוש.
 
יחד עם לוי בקו האחורי אמורות להוביל את הנבחרת גם שאהד עבוד אשר חוזרת משנה ראשונה מעבר לים במכללת ג'קסונוויל, נוף קדם ממכללת נורת'ווסטרן שחוזרת מפציעה וכבר שיחקה 17 משחקים העונה בהם שותפה 3.9 דק למשחק וחברתה של לוי לקו האחורי ברמת-חן מיכל אסף, אסף סיימה את עונתה השנייה בליגת העל (הבקעה ורמת-חן) עם 12 דק' ו-3.8 נק' בממוצע לערב.

הסגל המורחב כולל כרגע את מיכל אסף, מאי דיין, נוף קדם, לורן בניטה, לטם ראובן, מיתר אסולין, זואי רייכמן, הילה הניג, לי קפיטולניק, שי אלון, מורן ספיר, מרים חנון, שאהד עבוד, רני מנצ'ל, עדן כהן, הדר לוי, ענבל פרישברג, ירדן דנן ויובל הכט.
 
  שאהד עבוד, מכללת ג'קסונוויל (אלונה חליוא) נוף קדם, מכללת נורת'ווסטרן (אלונה חליוא)
 

 
נבחרת הנערות (עד גיל 18)
ירדן דנן, הפועל ראשל"צ
(איגוד הכדורסל)

 
אופיר בנט, בנות הרצליה (אלונה חליוא)
גם נבחרת הנערות יצאה לדרך וכרגע בסגל המורחב נמצאות: אופיר לביא, נגה עמית, יולי גרוסמן, טל לב, יעל גלילי, ירדן דנן, לי אורן, מיכל ששון, עדן רוטברג, שירה ששון, נועה שבת-כהן, עדן פורת, עמית טולמן, שיר לוי, שון לוי, אלינה גלוברמן, דורין רדט, גילי ליאור, דניאל רבר, נועה זליבנסקי ואופיר בנט.

גם הנבחרת של המאמן נמרוד מיטל (האקדמיה בוינגייט) ועוזר המאמן לירן בר-אל (עמק יזרעאל) נחשבת אחת הפייבורטיות לחזור בסיום הקיץ הנוכחי לדרג א' כאשר גם כאן רוב השחקניות שיחקו השנה בליגות הנשים, 2 שחקניות מגיעות מליגת העל והרוב יגיע מהליגה הלאומית.

הרבה שנים לא היו בנבחרת הנערות 2 שחקניות אשר קיבלו דק' משמעותיות בליגת העל והנה עכשיו הגיע הזמן של אופיר בנט וירדן דנן להביא את היכולת גם לנבחרת.

בנט, שחקנית בנות הרצליה קיבלה השנה 13.7 דק' לערב והחזירה עם 2.8 נק' ו-0.9 אס' למשחק תוך כדי שהיא מפגינה יכולת אישית גבוהה. אל בנט מצטרפת ירדן דנן הסווינגמנית של הפועל ראשל"צ. דנן שיחקה העונה 11.5 דק' בממוצע למשחק וקלעה 3.7 נק' עם 33.3% מחוץ לקשת.

אל שתיהן מצטרפות כמובן הפורוורדיות דניאל רבר מהאקדמיה שכיכבה בליגה הלאומית לנשים ועדן פורת שהובילה את זכרון יעקב לפלייאוף העליון בליגה הלאומית עם תצוגות נהדרות מכל עמדה במגרש.
 
אליפות אירופה תיארך בערים טימישוארה ואוראדיה אשר ברומניה בין התאריכים 17-27 ליולי, כאשר ישראל הורגלה לבית של חמש נבחרות (היחיד) אך תהנה מהגרלה נוחה יחסית בבית ג' שכולל את שוויץ, אנגליה, דנמרק ואיסלנד ביחד עם ישראל.
 
נמרוד מיטל, מאמן נבחרת העתודה (אלונה חליוא)

שיטת האליפות שונה מהעתודה ולאחר משחקי הבית המוקדם תעלנה מכל בית 2 נבחרות אשר יחולקו לשני בתים של 4, הבית של ישראל יצטלב עם בית ד' החזק שכולל את מונטנגרו, אוקראינה, הונגריה ורומניה המארחת, לאחר משחקי הבית השני ימשיכו 2 הראשונות בכל בית לשלב חצאי הגמר, לאחר מכן ייארך הגמר והמשחק על מקום 3-4 החשוב גם הוא שכן 3 הנבחרות מהמקומות הראשונים יעפילו לדרג א'.