יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי הפניקס חיפה הפועל ראשל"צ מכבי רמת גן מכבי אשדוד א.ס רמה"ש נווה דוד רמלה הפועל בני פתח תקווה אליצור חולון אליצור ויראלי תל אביב בנות הרצליה

גן עדן

חודש לפני שהיא חוגגת 19, עדן ציפל כבר חוגגת על המגרש את פתיחת העונה המוצלחת של הפועל ראשל"צ # היא לא מתביישת לדבר על אליפות, טוענת שהמטרה האישית שלה היא WNBA, ומודה: "אני צריכה להוריד לחץ ולשפר את הביטחון העצמי"
24/11/2021
גן עדן
עדן ציפל אומנם רק בת 19, אבל כבר עכשיו היא אחת הישראליות הבכירות בסגל הפנטסטי שהתגבש העונה בהפועל ראשל"צ. חמישה מחזורים אחרי פתיחת העונה והקבוצה מעיר היין לא רק שלא הפסידה, אלא גם נראית מצוין בכל משחק. כושר הקליעה גבוה, החיבור בין השחקניות גורם לשטף על הפרקט והמרוויחות הגדולות הן שחקניות הבית.
"אין לנו סוד מיוחד, פשוט הולך לנו טוב מאוד במשחק הקבוצתי", אומרת ציפל המשרתת בימים אלה בצה"ל כספורטאית מצטיינת, "אין אצלנו אף אחת שכופה את עצמה על המשחק. זיו ארז עובד איתנו בדקדקנות על התרגילים, ואני אישית גם שמה לב שכשאנחנו לא משחקות לפי התרגיל המקורי, או שמישהי שוברת תרגיל - לא יוצא לנו מזה כלום. אז בגדול, נראה לי שאנחנו מאוד מגובשות וזה עוזר לנו לנצח. הכוכבת היא הקבוצה".אם בכל זאת נשים את הדגש על השחקניות, אז הכוכבת במשחק הניצחון שלשום על מכבי הפניקס חיפה, במשחק שהפגיש את שתי המוליכות שהיו בלתי מנוצחות ערב המשחק, הייתה נגה אטינגר, שקלעה שש שלשות. "קליעה היא חלק חשוב באימון שלנו", מספרת ציפל, "אנחנו שמות דגש רב על תרגילי קליעות לצד האימונים האישיים, ומה שחשוב הוא שאנחנו עובדות על הקליעה גם כשלא הולך לנו".
"אישית, כשלא הולך לי אני נכנסת למשחק דרך הגנה. פעם, הזריקה או המהלך הראשון שלי במשחק היו קובעים עבורי את ההמשך כי הם נתנו לי המון מוטיבציה או פגעו בה. לאחרונה התחלתי להבין שלא כל משחק ייפתח מצוין ויימשך מצוין, אז מה שעוזר לי זה להיכנס למשחק דרך ההגנה. אני אומרת לעצמי 'קודם כל שלא יעשו עלי סל', 'בואי נשיג איזו חטיפה או ריבאונד', נקבל מילה טובה מזיו, וככה לאט לאט אני נכנסת למשחק".


 
ג'ני סימס נראית כרגע הזרה הטובה בליגה, אחרי שסיימה שלשום עם טריפל דאבל. זה משהו שנותן לכן ביטחון או שאתן קצת חיות בצילה?
 
"אנחנו מאוד מפרגנות לה ואף אחת לא לוקחת את זה למקום אישי ופוגע. מה שקורה לג'ני סימס השנה זה מדהים. יש המון זרות שמרגישות שהן חייבות לעשות הכל לבד. ג'ני, גם במשחק וגם מחוץ למגרש, היא מאוד לא אגואיסטית. היא בכושר מצוין עכשיו, הכל הולך לה וזה ממש לא פוגע לנו אלא עוזר לנו, כי כשהיא במצב רוח טוב היא דווקא משחררת את הכדור יותר".
 
ציפל נהנית מפריחה במקום שבו גדלה. היא הגיעה לבית הספר לכדורסל של הפועל ראשון בכיתה ב', התאמנה אצל שירה העליון עוד בבית ספר היסודי וכבר בכיתה ה' הכירה את זיו ארז. חודש לפני שהיא חוגגת יום הולדת 19 וחודש אחרי שהתחילה את העונה השלישית שלה בבוגרות, היא עדיין מתאמנת תחתיו.
"ההישג הכי מרגש עבורי השנה יהיה לזכות בתארים", היא אומרת, "אני חושבת שאנחנו יכולות ואליפות וגביע זה לחלוטין על הפרק. עוד לפני תחילת העונה דיברנו על אליפות. זיו תמיד כיוון אותנו לשם ועכשיו זה רק נראה אפשרי יותר. גם כשזה היה רחוק מהמציאות שאפנו לשם, אז בטח שעכשיו".


 
ומה בפן האישי?
 
"כשהתארים מגיעים אז גם קל יותר להגיע לחו"ל. אני מכוונת לאירופה אחרי הצבא. מאוד הייתי רוצה להיות ביורוליג וב-WNBA ולהגיע הכי רחוק שאפשר".
 
הסתדרתן לא רע עם שחקניות יורוליג במשחק הנבחרת מול לטביה, למרות ההפסד.
 
"נכון. פתאום הבנו, אחרי שרוב המשחק היינו בעניינים והובלנו, שהשד לא כזה נורא. שיחקו מולנו 7-6 שחקניות יורוליג והיינו במשחק. נכון שהפסדנו אבל אני חושבת שיש לי ולנו הרבה לקראת העתיד. אני חושבת שלא מעריכים אותנו מספיק ולפעמים אנחנו לא מעריכות את עצמנו מספיק. אבל זו הייתה הוכחה שאם אנחנו משחקות חכם אנחנו יכולות לשחק כמוהן".
 
מה הכי חשוב לך לשפר במשחק עצמו?
 
"אני עדיין לא מרוצה מהמספרים שלי העונה. אני מרגישה שאני לא יציבה באחוזים ל-3, ואחת המטרות היא להתייצב על משהו בכיוון ה-40 האחוז. מעבר לכך, אני מסתכלת על העניין המנטלי. אני יודעת שגם באימונים שכשאני פחות בלחץ, המסירות זורמות לי ואני רואה את המשחק יותר טוב. אני צריכה לעבוד על הורדת לחץ והגברת ביטחון. לדעת מה אני יודעת לעשות ומה אני שווה ולבוא הכי רגועה למשחק".