יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי הפניקס חיפה הפועל ראשל"צ מכבי רמת גן מכבי אשדוד א.ס רמה"ש נווה דוד רמלה הפועל בני פתח תקווה אליצור חולון אליצור ויראלי תל אביב בנות הרצליה

להתחיל מבראשית

מכבי רמת גן שברה רצף של שלושה הפסדים רצופים וחזרה ממשחק החוץ מול אליצור נווה דוד רמלה עם ניצחון חשוב – 72:77 # מחר יושלם המחזור עם ארבעה משחקים, בראשם הקרב בין שתי הראשונות בעלות המאזן המושלם: הפועל ראשל"צ ומכבי הפניקס חיפה
21/11/2021
להתחיל מבראשית
עם מאזן שלילי של 3:1, אחרי שלושה הפסדים רצופים, הגיעה הערב (ראשון) הדאבליסטית מכבי רמת גן לרמלה, במחזור החמישי בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל, בידיעה שהיא חייבת לנצח את הנציגה הישראלית ביורוקאפ כדי למנוע את המשך התגלגלותו של כדור השלג. זה נפתח באופן הטוב ביותר שניתן היה להעלות מבחינתה על הדעת.השחקניות של רועי לזר התנפלו על הסל של אליצור נווה דוד רמלה ולא הצליחו להחטיא משום מקום. הנקודות התחלקו באופן שוויוני למדי בין כל שחקניות החמישייה, והנתון המרשים מכולם היה חמש קליעות מחמש זריקות מעבר לקשת. עם קצב צבירה של 29 נקודות ברבע הראשון ברמלה לא הצליחו להגיב והרבע הראשון נגמר ב-29:19 לחובתן.
אם הזרה החדשה, פאולינה הרסלר, בצוותא עם אמה קאנון, קלעו ברבע הראשון 18 מתוך 19 הנקודות של רמלה, הרי ששני החידושים ברבע השני היו קליעה של הצוות המסייע והגנה אגרסיבית בהרבה, שניסתה ללחוץ את האורחות על כל המגרש.ירדן גרזון, טל לב וגם הזרה החדשה ליניי הארפר הצליחו להשיג נקודות פה ושם, האחוזים לשלוש נותרו מרשימים למדי (69), אבל לקראת ההפסקה הפער צומק ונקבע על שש נקודות בלבד: 38:44 לזכות רמת גן.
לא ברור מה אמר רועי לזר לשחקניות שלו בחדר ההלבשה, אבל השטף ההתקפי של רמת גן חזר מיד עם פתיחת הרבע השלישי. גרזון צלפה מחוץ לקשת, הזרות הרימו את קצב המשחק וגם החילופים המוצלחים בהגנה עצרו את רמלה על 15 נקודות בלבד. רמת גן אומנם איבדה 13 כדורים לעומת 10 של רמלה עד סיום הרבע השלישי, אבל האחוזים המצוינים מהשדה והשליטה בכדורים החוזרים (35:47 לטובת רמת גן במשחק כולו) אפשרו לדאבליסטית להגדיל את היתרון ל-53:66 לקראת עשר הדקות האחרונות.ברבע הרביעי: מהפך - לא בתוצאה אלא בצורת המשחק. רמת גן הורידה קצב, רמלה חסרה דיוק מהקו ומתחת לסל והאפשרות להוריד את הפיגור לחד-ספרתי נמוגה לה בחמש הדקות הראשונות. אלא שאז הגיעה הרסלר, ועם סל ועבירה, בנוסף לעבירה טכנית של לזר, הביאה לשינוי מגמה. הפער הצטמק עד לכדי נקודה בלבד (73:72), שתי דקות לפני הסיום. הקבוצה של שירה העליון כבר הגיעה לבאר, אבל לא הצליחה לשתות ממנה. זה נגמר ב-72:77 לזכות רמת גן, שיכולה להתחיל הערב מחדש את עונת 21/22.
 
קלעו לרמלה: קאנון 24, הרסלר 21, בארון 15, דוגלס 4, שלום 4, אייזנר 4.
קלעו לרמת גן: הארפר 21, גרזון 18, ג'נקינס 12, ג'יימס 12, לב 11, סלס 3.
 
המחזור החמישי יסתיים מחר עם ארבעה משחקים (19:00) ובראשם המשחק המרתק בין הפועל ראשל"צ למכבי הפניקס חיפה – שתי הקבוצות היחידות העונה שטרם הפסידו בארבעת המחזורים הראשונים.
יתר המשחקים: מכבי בנות אשדוד – א.ס רמה"ש, הפועל בני פ"ת – אליצור סיגלית רווה אסתטיקה חולון, בנות הרצליה – אליצור ויראלי ת"א.

צילומים: עודד קרני