יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה

ניצחון ראשון העונה למכבי בנות אשדוד - 79:88 על אליצור נווה דוד רמלה

במשחק שהוקדם עקב יציאתה של רמלה למשחק חוץ במסגרת היורוקאפ בהמשך השבוע, התאוששה מכבי אשדוד מההפסד במחזור הראשון # ויויאנס, הייטאוור וסהר בלטו בשורות המנצחת
24/10/2021
ניצחון ראשון העונה למכבי בנות אשדוד - 79:88 על אליצור נווה דוד רמלה
המשחק המרכזי של המחזור השני בליגת אתנה ווינר בכדורסל לנשים, בין מכבי בנות אשדוד לאליצור נווה דוד רמלה, נפתח הערב בצורה מקרטעת יחסית, כששתי הקבוצות התקשו למצוא את הטבעת.
אלא שאחרי כמה דקות של התאקלמות, במשחק שהוקדם ממחר כדי לאפשר לקבוצה האורחת יום מנוחה נוסף לפני משחקה במסגרת היורוקאפ, הפכה ההתמודדות לקרב ראש בראש בין ויקטוריה ויויאנס מאשדוד לאמה קאנון מרמלה. הראשונה סיימה את הרבע הראשון עם 13 נקודות, השנייה הסתפקה רק ב-9, ובהתאמה גם התוצאה על הלוח נותרה צמודה – 18:20 לקבוצה מעיר הנמל בסיום הרבע.הקבוצה של שירה העליון התקשתה גם בפתיחת הרבע השני ומי שעזרה לאשדודיות לפתוח פער משמעותי ראשון במשחק היתה אליסון הייטאוור, שסיימה את המחצית עם 12 נקודות. אחרי ארבע דקות הובילה הקבוצה של עדני דגן 22:31, תוך שהיא קלעה ב-60 אחוז מהשדה. רמלה, מהצד השני הסתפקה בשתי שלשות (מ-9 ניסיונות) וירדה למחצית בפיגור 45:34.הקצב ההתקפי נשמר גם ברבע השלישי, אבל מי שהשתלטה על המשחק הייתה רמלה, שהשלשות התחילו להיכנס לה. קלסי מיטשל התחילה לצבור נקודות ובמו ידיה העבירה את היתרון לקבוצה מהשפלה - 55:56 שלוש דקות לפני סיום הרבע. אלא שטל סהר (11 נק' בשלושה רבעים) ושלשה מטורפת של ויויאנס מהחצי החזירו את היתרון לאשדוד וקבעו 61:66 לפני הרבע המכריע.הרבע האחרון נפתח באותה מגמה שבה הרבע הקודם הסתיים. ויויאנס, שלא זכתה לשנייה של מנוחה במשחק כולו, סיימה עם 29 נקודות, שביטלו את ה-28 של קלסי מיטשל מהעבר השני. רמלה אמנם קיבלה גם 27 נקודות מקאנון אבל ההצטיינות של שתי הזרות לא עזרה לה להימנע מהפסד ראשון העונה בליגה – 88:79. הקבוצה של עדני דגן, שחזרה מתוסכלת מראשון לציון במחזור הראשון, יכולה להכריז רשמית שהעונה שלה יצאה לדרך.
 
קלעו לאשדוד: ויויאנס 29, הייטאוור 20, סהר 17, וויליאמס, דיין 5, פרסלי 5, כהן 3, שה 3.
קלעו לרמלה: מיטשל 28, קאנון 27, בארון 9, ג'ונסון 7, חנון 3, דוגלס 3, אייזנר 2.
 
יתר משחקי המחזור השני ייערכו מחר (19:00): אליצור סיגלית רווה אסתטיקס חולון – בנות הרצליה, אליצור ויראלי ת"א – הפועל בני פ"ת, מכבי ר"ג – מכבי הפניקס חיפה.
 
צילומים: לירון מולדובן