יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה

יש פתח לתקווה

הקבוצה ממלאבס, שהסתננה ברגע האחרון לבית העליון, גברה היום 77:89 על מכבי הפניקס חיפה בתום משחק שבו עליונותה לא הוטלה בספק # משחק נהדר לגבעון, רוט וחדד
25/02/2022
יש פתח לתקווה
הפועל בני פ״ת פתחה היום באופן מעורר השראה את משחקיה בבית העליון, אחרי שתפסה את המקום השישי במחזורים האחרונים על חשבון הדאבליסטית מכבי רמת גן. משחק החוץ מול המוליכה ערב המחזור, מכבי הפניקס חיפה, היה גם הזדמנות הפז של הפתח-תקוואיות לנקום ספורטיבית בירוקות על הניצחון שלהן בשנייה האחרונה במשחק המקביל ביניהן בתחילת העונה.
הכחולות לא רק באו לעשות הגנה, הן גם החליטו להיסמך יותר ויותר על הישראליות שלהן. איילה רוט, הדר חדד ונעה גבעון עלו על הלוח עוד ברבע הראשון, ומול התקפה חיפאית מעט מגמגמת שהובלה על ידי קריסטל וון, סיימו את עשר הדקות הראשונות ביתרון 18:22.הרבע השני נמשך באותה מגמה, כשההגנה של רועי לוין לא מאפשרת לברניס מוסבי ולצ׳לסי הופקינס להיכנס לקצב קליעה, בשעה שאופיר קסטן נעצרה גם היא בצבע. מן העבר השני נכנסו למשחק הזרות של פ״ת, בעיקר ג׳ורדן הופר, והגדילו את היתרון לדו-ספרתי. 34:44 לפתח תקווה בהפסקה.
חיפה, אחת הקבוצות ההגנתיות הטובות בליגה, הבינה בהפסקה שהיא לא יכולה להרשות לעצמה לספוג 44 נקודות במחצית במשחק בית, וחזרה נחושה למחצית השנייה. בלטה במיוחד שי אלון, שהקשתה מאוד על הובלת הכדור של האורחות. חיפה אומנם לא הצליחה לרוץ באופן שוטף בצד השני, אבל כן קיזזה את הפער לשש נקודות ותפסה שליטה על הנעשה במגרש. קאדיג'ה קייב נראתה לגמרי מחוץ לקצב, אבל שלשות של חדד וגבעון שמרו לפ"ת על הפער הבטוח. 55:65 לפ"ת בתום הרבע השלישי.בזמן שוון הייתה המוציאה העיקרית לפועל על חיפה עם 23 בפתיחת הרבע האחרון, ורק שחקנית נוספת (מוסבי, 11 נקודות) קלעה בספרות כפולות, בפ"ת נהנו ממשחק נהדר ושוויוני בין השחקניות, שחמש מהן כבר חמצו את עשר הנקודות האישיות. החלפות הסלים נמשכו גם בדקות האחרונות. חיפה עוד צימקה לפיגור של שש נקודות בלבד, אבל יום שבו היא קולעת רק שלוש מ-24 הזריקות שלה מחוץ לקשת הוא לא יום שאפשר לייצר בו מהפך. פ"ת שבה הביתה עם ניצחון מרשים – 77:89 על המוליכה - ותחושה שיש לה המון מה למכור גם מול הגדולות של הליגה.
 
קלעו לחיפה: וון 31, הופקינס 17, מוסבי 15, אלון 5, כיוף 3, זינגר 3, עבוד 2, קסטן 1.
קלעו לפ"ת: בל 24, קייב 17, הופר 14, גבעון 12, רוט 10, חדד 10, חג'ג' 2.