יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
נווה דוד רמלה מכבי אשדוד אליצור לייקה חולון מכבי עירוני רמת גן מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה א.ס רמה"ש הפועל ראשל"צ הפועל בני פתח תקווה מכבי רעננה

הישג תקדימי למנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל

משרד התרבות והספורט אישר היום תקציב של כ-6 מיליון ₪ לחיזוק מעמד השחקנית הישראלית יו"ר המנהלת הילה קניסטר בר- דוד: "צעד חשוב בדרך לשוויון מגדרי בתקציבי הספורט"
17/02/2021
הישג תקדימי למנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל
קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל קיבלו היום (רביעי, 17.2.2021) מאות אלפי שקלים, במסגרת התכנית לעידוד מעמד השחקנית הישראלית, תקציב שחולק עד כה לקבוצות הגברים בלבד בענפי הכדורסל והכדורגל.

במסגרת התקציב שיחולק לראשונה, תקבל כל קבוצת נשים בליגת העל בכדורסל  סכום של עד 600,000 העונה. מדובר בסכום כולל של כ-6 מיליון ₪ לעונה. היום העביר משרד התרבות והספורט לקבוצות כ-3 מיליון ₪.

יצויין כי גם קבוצות כדורגל הנשים מקבלות  בממוצע של כ-300,000 ₪ העונה וכל זאת כנגד עמידה בקריטריונים שונים כגון מספר השחקניות הישראליות על המגרש, איכות הצוות המקצועי והשקעה בקבוצות הנערות.
לשם השוואה, בשנה שעברה קיבלו קבוצות כדורסל הנשים בליגת העלכ 67,000 ₪ בלבד וקבוצות כדורגל הנשים לא זכו לתקציב כלל בעוד קבוצות הגברים בענפי הכדורגל והכדורסל קיבלו סכום כולל של כ 14 מיליון ש"ח.

ההישג התקדימי התאפשר לאחר מאמצים רבים של מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל וכחלק מהיעדים שהציבה יו"ר המנהלת הילה קניסטר בר-דוד, להשגת שוויון מגדרי תקציבי בין ענפי הכדור לנשים, כאשר בסופו של דבר קיבל משרד התרבות והספורט את עמדת מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל והוסיף מקדם של העדפה מתקנת לתבחינים באופן אשר יחזק את קבוצות הנשים בענפי הכדור.


צילום ארכיון

יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל קניסטר בר-דוד התייחסה להישג התקדימי: "במשך שנים רבות השקיעה המדינה מאות מיליוני שקלים בספורט הגברים בלבד. אחד היעדים שהצבתי לעצמי כשנכנסתי לתפקיד, הוא לשנות את התמהיל הזה, ולפתוח גם לנשים את האפשרות להשתלב כמקצועניות, ברמה הגבוהה ביותר, בענפי הכדור בישראל. היום אנחנו מתחילים לראות את השינוי אך לפנינו עוד דרך ארוכה. אני רוצה להודות לשר התרבות והספורט חילי טרופר על השותפות לדרך ועל הנכונות להשקיע בשחקניות הישראליות".


 
עו"ד אורי כהנא יועמ"ש מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל התייחס לשינוי התקדימי בקריטריונים: "התבחינים החדשים, שהושגו בשיתוף פעולה של מנהלת כדורסל הנשים עם משרד התרבות והספורט, מעודדים מועדונים להקים יותר קבוצות נשים, לחזק את התשתית המקצועית בקבוצות הנערות והילדות, להעפיל לליגת העל ולשלב כמה יותר שחקניות ישראליות במגרש".