יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
נווה דוד רמלה הפועל בני פתח תקווה מכבי אשדוד מכבי עירוני רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה מכבי הפניקס חיפה א.ס רמה"ש הפועל ראשל"צ מכבי בוני בניין רעננה

מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הגישה למשרד האוצר ולמשרד התרבות והספורט את המפרט התקציבי הנדרש

הילה קניסטר בר דוד: "ליגות הגברים יקבלו 200 מיליון ₪, כדורסל הנשים לא יפתח את העונה בפחות מ- 12 מיליון ₪."
16/08/2020
מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הגישה למשרד האוצר ולמשרד התרבות והספורט את המפרט התקציבי הנדרש
הילה קניסטר בר דוד יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הציגה בפני דירקטוריון המנהלת, את הדרישה התקציבית שהעבירה בימים האחרונים למשרד האוצר ולמשרד התרבות והספורט, העומדת על סך של 12 מיליון ₪ לעונה הקרובה. על פי התכנית התקציבית, כל קבוצה בליגת העל לנשים בכדורסל, תקבל תקציב של מיליון ₪ (המינימום הנדרש על ידי הרשות לבקרה תקציבית) וסכום של 2 מיליון ₪ ישמש לתקציב המנהלת להפעלת ליגת העל לנשים בכדורסל.
 
דירקטוריון המנהלת החליט לדחות את מועד פתיחת העונה מה-12 באוקטובר ל- 26 באוקטובר בכפוף לקבלת התקציב המבוקש בסך 12 מיליון ₪ ממשרד האוצר ומשרד התרבות והספורט.
 
על פי מכתבה של קניסטר בר דוד שנשלח למשרד האוצר ומשרד התרבות והספורט: "בעוד ליגת העל לנשים בכדורסל סופגת שנה אחר שנה קיצוץ בתקציבה, זוכות ליגות הגברים בכדורגל ובכדורסל, בשנתיים האחרונות לתוספות תקציביות של עשרות מיליוני שקלים, ללא שום הצדקה עניינית לאפליה בוטה זו".
 
במכתבה, חשפה קניסטר בר דוד את כלל מרכיבי התקציב אשר יועברו בשנת 2020 לליגות הגברים בכדורגל ובכדורסל, ובהם רשת ביטחון בסך 110 מיליון ₪ לפיצוי על אבדן הכנסות מכרטיסים, החזרי הוצאות סדרנות בסך כ-50 מיליון ₪, תוספת לעידוד השחקן הישראלי בסך 14 מיליון ₪. בנוסף, חשפה בר דוד כי משרד האוצר נתן למועצה להסדר ההימורים בספורט התחייבות לממן את הסכם השיווק של הטוטו עם ההתאחדות לכדורגל בסכום של 30 מיליון ₪, ככל שהכנסותיה יפגעו, וכי המועצה להסדר ההימורים בספורט תעביר גם השנה את הסך של 50 מיליון ₪ לליגות הגברים, סכום המשולם עבור שיווק במגרשי הגברים, וזאת למרות שהמשחקים יערכו ללא קהל.
 
על פי מכתבה של קניסטר בר דוד, מדובר באפליה מגדרית: "באופן אבסורדי מעבירה המדינה ביד אחת 110 מיליון ₪ לספורט הגברים בלבד, כפיצוי על כך "שאין קהל" במגרשים וביד השנייה מעבירה 100 מיליון ₪ נוספים לגברים בלבד, בטענה שמדובר בהסכם שיווק מסחרי שלא מתאים לספורט הנשים שבו "אין קהל".
 
"בכל הכבוד, נשים אינן צריכות "להצדיק" מדוע תשקיע מדינת ישראל כספים גם בהן, באופן שווה לגברים, בתחום הספורט, או בכל תחום אחר" כך על פי מכתבה של קניסטר בר דוד.