יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
הפועל ראשל"צ מכבי הפניקס חיפה מכבי אשדוד נווה דוד רמלה א.ס רמה"ש הפועל בני פתח תקווה מכבי רמת גן אליצור חולון בנות הרצליה

מבחן בגרות

אשדוד מקווה לעלות לפסגה במשחק מול רמה"ש, שרוצה להיצמד לצמרת # ראשל"צ יכולה לתפוס את המקום הראשון, אבל תצטרך קודם כל לנצח בחולון # ת"א יודעת שהיא חייבת להתעורר כדי להציל את העונה ורמלה רוצה לנצח גם מול הדאבליסטית # ארבעה משחקים יושלמו מחר בליגת העל וכל אחד מהם ישנה לחלוטין את הטבלה
09/02/2022
מבחן בגרות
המחזור ה-18 הסתיים רק ביום שני האחרון, ובמצב עניינים רגיל הידיעה הזו גם הייתה אמורה לבשר על סיומו של הסיבוב השני בליגת העל. אלא שהסיטואציה שכפתה הקורונה על ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל היא הכל חוץ מרגילה וארבעה מ-13 המשחקים שלא שוחקו במחזורים האחרונים יתקיימו כבר מחר (חמישי, שעה ראשית 19:00).
מי שצפויה לחזור למסלול המשחקים אחרי הפסקה ממושכת במיוחד היא אליצור ויראלי ת"א. נועלת הטבלה סבלה קשה מהשפעת נגיף הקורונה והשלימה עד כה רק 14 משחקים – כמו יריבותיה לתחתית מחולון ופתח תקווה. את היריבה ממלאבס היא תפגוש מחר בידיעה שזהו אחד המשחקים שעשויים בסופו של דבר לחרוץ את גורלה בליגת העל. השחקניות של דניאלה ראובן התקשו מאוד במשחקים האחרונים ורק שינוי כיוון דרמטי יאותת ליתר המתחרות בתחתית שהן עדיין מאמינות ביכולתן לשרוד בליגה הבכירה. אחרי שהפסידה ביום שני בהפרש גבוה לאשדוד, בפתח תקווה ינסו לשמור את התחתית הבוערת רחוקה מהן, וניצחון במשחק שישלים סופית את המחזור ה-11 יספק להן בדיוק את זה.
במקביל, תשלים הדאבליסטית מכבי רמת גן את משחקה מול אליצור נווה דוד רמלה. קשה להעריך מה היה מאזן הכוחות לו הקבוצות היו נפגשות במועד של המחזור ה-14, אבל אחרי הניצחון הגדול של רמלה בחולון ביום שני האחרון, ברור מי מגיעה עם הרוח הגבית ומי רק תנסה להשיג ניצחון נוסף מול הקבוצות הבכירות של הליגה.עוד במסגרת ההשלמה למחזור 14 תארח א.ס רמה"ש את מכבי בנות אשדוד. על הכושר של אשדוד חבל להכביר במילים, שכן ביחד עם רמלה מדובר בקבוצה החמה בליגה. רמה"ש, לעומת זאת מגלה בשבועות האחרונים חוסר יציבות. לפעמים משחקת נהדר ומנצחת את רמת גן בשנייה האחרונה ולפעמים מפסידה בגדול בחיפה לקבוצה שהגיעה למשחק כשהיא במשבר. אם ברצונן לעלות מדרגה ולהיצמד לצמרת הגבוהה, השחקניות של אוהד גל יצטרכו לנצח במשחק הזה – ולו רק כדי להצהיר בפני יריבותיהן לצמרת שגם במאני טיים יש להן מה למכור.
במשחק השלמה מהמחזור ה-16 תארח אליצור סיגלית רווה אסתטיקה חולון את הפועל ראשל"צ. החולוניות נמצאות במצב השברירי ביותר בליגה למעט אליצור תל אביב, לא בגלל העובדה שניצחו רק שלוש פעמים העונה, אלא בגלל התוצאות הבעייתיות לאחרונה. גם השינויים האחרונים בסגל לא עזרו להן להוות יריבה לאורך 40 דקות מול רמלה ביום שני האחרון, אבל דווקא מחר תהיה להן הזדמנות להוכיח את עצמן מחדש. הפועל ראשל"צ תגיע למשחק כשהיא יודעת שניצחון יקפיץ אותן לפחות למקום השני (ואולי אף לראשון, אם אשדוד תפסיד ברמה"ש), אך התצוגות הלא משכנעות בשבועות האחרונים, כולל בניצחון על בנות הרצליה ביום שני, רומזות שקל זה לא הולך להיות.